Polak na liście najniebezpieczniejszych w Europie. Mamy dane i zdjęcie. Znasz go?

Polak na liście najniebezpieczniejszych w Europie. Mamy dane i zdjęcie. Znasz go?

Polska policja poinformowała, że nasz rodak trafił na listę najbadziej poszukiwanych przestępców w Europie. Polak trafił do niechlubnego spisu Europolu "most wanted".

Grzegorz Zgrzebienicki jest pierwszy na liście eumostwanted.eu. 29-latka oskarżono o brutalne morderstwo, którego dokonał w Świebodzicach. Zgrzebienicki postanowił nie czekać na wyrok i uciekł. Obecnie jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Zgrzebienickiego szukają funkcjonariusze w 28 krajach Unii Europejskiej. Policja apeluje jednak o pomoc także do zwykłych obywateli.

- Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. Na stronie www.eumostwanted.eu figuruje ponad 60 takich osób, a wśród nich poszukiwany za zabójstwo polski obywatel - Zgrzebnicki Grzegorz. Dzięki platformie wymiany informacji www.eumostwanted.eu, każdy z nas może pomóc Policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy i uczyńmy świąteczny czas bezpieczniejszym! - czytamy na stronie policji.

Anonimowej pomocy funkcjonariuszom można udzielić za pośrednictwem strony eumostwanted.eu.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News