W związku z głośnym atakiem na kobietę z dziećmi przy wejściu do sztokholmskiego metra (więcej tutaj), młodzi youtuberzy postanowili zorganizować prowokację, by sprawdzić jak obywatele reagują na przemoc wobec kobiet. Bohaterem filmu nieoczekiwanie został Polak.

Jeden z youtuberów popychał swoją koleżankę i obrzucał wyzwiskami. Sytuacja miała wyglądać niebezpiecznie, a kobieta w oczach przechodniów miała być zagrożona ostrzejszym atakiem ze strony napastnika. Większość Szwedów bezczynnie przyglądała się zajściu, choć nie wszyscy pozostali bierni.

Tylko niektórzy podchodzili bliżej i próbowali uspokoić agresora. Część rzucała komentarze, że nie wolno podnosić ręki na słabszego. Inni w delikatny sposób starali się załagodzić sytuację. W ostatniej scenie wystąpił Polak, który dorwał agresywnego Szweda i po polsku kazał mu przeprosić dziewczynę.

– Co jest k*rwa? Przeproś ją. Przeproś ją gnoju – powiedział Polak chwytając agresora.

Szwedom spodobała się reakcja. Youtuberzy podziękowali Polakowi za stanowcze zachowanie i wyjaśnili, że to tylko prowokacja.

https://youtu.be/MFaYU87AgAE

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.