Polak, Adrian Kaczmarek, w brawurowy sposób obezwładnił agresora, który terroryzował mieszkańców Los Angeles poruszających się metrem. Chwycił go na tyle umiejętnie, że omdlały mężczyzna padł na ziemię i miał wyraźne trudności, by się podnieść. 

Na opublikowanym w sieci filmie widać, jak pijany i będący pod wpływem narkotyków agresor zaczepia pasażerów, którzy nie potrafią sobie z nim poradzić. W pewnym momencie za plecami mężczyzny pojawia się „Wiking”, bo tak społeczność internetowa nazwała Adriana Kaczmarka. Umięśniony Polak umiejętnie poradził sobie z agresorem, czym zdobył sobie szacunek mieszkańców Los Angeles.

Policja przejęła agresora, a Kaczmarkiem zainteresowały się amerykańskie media. Trener fitnessu udzielił wywiadu m.in telewizji NBC:

– Martwiłem się o bezpieczeństwo swoje i ludzi podróżujących tym pociągiem. Nie wiedziałem, czy ten facet nie ma gdzieś ukrytego noża lub pistoletu. Ale w końcu jego agresja przerodziła się w przemoc – zaczął popychać ludzi. Czuć było, że za moment wybuchnie. Pomyślałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie podejść i unieszkodliwić go – powiedział.

To kolejny Polak, który dzięki szybkiej reakcji zdobył uznanie internautów. Wcześniej głośno było o naszym rodaku, który stał się bohaterem szwedzkiego eksperymentu, o czym można przeczytać tutaj – Polak bohaterem szwedzkiej prowokacji o przemocy wobec kobiet (video)

https://youtu.be/sQlgYFsLLsM

Zobacz również