Polski "pacjent zero" usłyszał końcową diagnozę. Właśnie opuścił szpital

Polski "pacjent zero" usłyszał końcową diagnozę. Właśnie opuścił szpital Źródło: pikio.pl

Polak, który trafił do szpitala w naszym kraju, jako pierwszy zarażony wirusem SARS-CoV-2, właśnie opuścił instytucję medyczną. Niedawno opublikowano informacje na temat diagnozy, jaką otrzymał polski "pacjent zero". To ważna wiadomość dla mieszkańców naszego kraju oraz najbliższych pacjenta.

Polak, który był "pacjentem zero" w naszym kraju, do niedawna przebywał w szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze. Był to pierwszy przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Pacjent właśnie opuścił placówkę szpitalną, a informacje na temat diagnozy, jaką otrzymał, opinii publicznej przekazało biuro prasowe szpitala.

Pan Mieczysław to Polak, który był pierwszym potwierdzonym przypadkiem zarażenia koronawirusem w naszym kraju. "Pacjent zero" od 2 marca przebywał w szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze. Mieczysław O. to 66-letni mieszkaniec Cybinki, który przyjechał do Polski rejsowym autobusem z Niemiec. Od tego czasu w Polsce odnotowano już 325 przypadków zakażenia. Niestety 5 okazało się śmiertelnych. Dzisiaj zamknięty został warszawski szpital na Banacha po tym, jak potwierdzono obecność wirusa u jednego z pielęgniarzy.

Polak zarażony wirusem SARS-CoV-2 opuścił szpital

Polak, który był w naszym kraju "pacjentem zero", opuścił dzisiaj szpital. Pan Mieczysław nie ukrywał, że od dawna czekał na ten moment. Pacjent miał opuścić placówkę już wcześniej, jednak lekarze woleli wstrzymać się z tą decyzją do dnia dzisiejszego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj lekarze ogłosili, że Polak, który opuścił szpital, może być dla nas małym światełkiem w tunelu. Od "pacjenta zero" przed wyjściem pobrano jeszcze próbki, z których wyizolowano wirusa, co także może okazać się bardzo ważne dla dalszej walki z rozprzestrzeniającą się pandemią. Służby bezpieczeństwa oficjalnie powiadomiły media przez biuro prasowe szpitala uniwersyteckiego w Zielonej Górze, że hospitalizacja Mariusza O. właśnie się skończyła. Polak został wyleczony.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Obecnie Polak, który był "pacjentem zero" może bezpiecznie wrócić do normalnego życia. Możemy mieć nadzieję, że przywróci to nadzieję wielu Polakom, którzy w tym czasie boją się o swoje zdrowie. Służby jednak spodziewają się, że w najbliższym czasie zarażonych będzie coraz więcej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Gowin zdradził najgorszy scenariusz, porażająca wizja
  5. Niewiarygodne wiadomości z Wuhan. Sytuacja, jakiej nie było od początku epidemii
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News