W ataku pod Paryżem ofiarą był Polak. Janusz własnym ciałem zasłonił żonę, uratował jej życie

W ataku pod Paryżem ofiarą był Polak. Janusz własnym ciałem zasłonił żonę, uratował jej życie Źródło: youtube.com/CLPRESS

Polak wykazał się ogromną odwagą, poświęcił się dla kobiety swojego życia. W ataku pod Paryżem został jedyną ofiarą, a jego czyn wychwalają wszystkie francuskie media i prasa. Stał się wzorem i bohaterem.

Polak nie wahał się ani chwili - kiedy zauważył, że w stronę jego żony biegnie rozjuszony mężczyzna z nożem, natychmiast zasłonił ją swoim ciałem. To straszne, co wydarzyło się w małym francuskim parku.

Nożownik zaatakował bezbronnych ludzi w parku. Wszystko potoczyło się błyskawicznie

W piątek, 3 stycznia, na przedmieściach Paryża w parku w Villejuif doszło do tragicznych wydarzeń. 22-letni Nathan C., obywatel Francji urodzony w Paryżu, wyciągnął nóż i zaczął atakować niewinnych i zaskoczonych spacerowiczów oraz biegaczy. Wiadomo, że od dłuższego czasu zmagał się z problemami psychicznymi, jednak prokurator Creteil, Laure Beccuau zaznacza, że nie jest wykluczone podłoże terrorystyczne. W torbie nożownika znaleziono bowiem Koran i kilka książek o islamie. Miał przejść na inne wyznanie w 2017 roku. Służby mówią również, że wcześniej planował atak. Tuż po tragicznych wydarzeniach został zastrzelony przez policję. Jego ofiarą został jednak Polak.

Francuski dziennik "La Depeche" dokładnie opisał wydarzenia z 3 stycznia. 56-letni Janusz Michalski mieszkał w Villejuif już od dobrych 10 lat. Jego żoną była 47-letnia Karine B., która zawsze chętnie mu towarzyszyła podczas spacerów, a w parku zazwyczaj ćwiczyli jogę. Polak miał przydomek Yanis i pracował w teatrze. Tamtego dnia, kiedy 22-letni Nathan zaczął atakować ludzi, w pierwszej kolejności rzucił się na żonę Polaka.

Polak bohatersko ochronił swoją żonę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Napastnik zaatakował najpierw kobietę. Jej mąż chciał przyjść z pomocą i został wtedy ugodzony bardzo silnym ciosem nożownika w klatkę piersiową - można przeczytać w dzienniku. Mężczyznę natychmiast zaczęli reanimować przechodnie, jednak rana okazała się śmiertelna. Nie wiadomo, czy doszło do krwotoku, czy do poważnych urazów narządów wewnętrznych. Gdyby nie on, jego żona już by nie żyła. Niestety i tak wylądowała w szpitalu z raną szyi, jednak opuściła go już na drugi dzień.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale... nie dziecko
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

Według dziennika, jeszcze jedna kobieta została ranna na skutek ataku nożownika. To 30-latka, która często przychodziła do parku biegać. Również trafiła do szpitala z ranami ciętymi pleców, a jej stan oceniono na ciężki.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut
  3. Zenek Martyniuk brutalnie zaatakowany przez hejterów. Muzyk wydał oświadczenie
  4. Objawienie na scenie "The Voice Kids"! Gdy tylko otworzył usta, odwróciły się wszystkie fotele, niezwykła reakcja Dawida Kwiatkowskiego
  5. Andrzej zgotował małoletniej córce prawdziwe piekło. Budził ją w środku nocy i robił straszne rzeczy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News