Polacy zostali porwani przez piratów! Prawdziwy dramat na wybrzeżu

Polacy zostali porwani przez piratów! Prawdziwy dramat na wybrzeżu Źródło: screen youtube.com

Polacy coraz częściej są spotykani poza granicami naszego kraju. Niestety osoby szukające zarobku, czy wypoczywające na wczasach często narażone są na różne niebezpieczeństwa. Teraz otrzymaliśmy informacje, że ośmiu naszych rodaków zostało porwanych przez piratów.

Polacy za granicą stali się już bardzo częstym widokiem. Coraz więcej ludzi decyduje się na pracę poza granicami Polski ze względu na możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy. Jednak wakacje równie dużo osób decyduje się na spędzanie swojego urlopu w egzotycznych krajach. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że od tragedii może ich dzielić dosłownie krok.

Polacy porwani przez piratów

Problem piratów u wybrzeży Nigerii nie jest niczym nowy. Co jakiś czas media na całym świecie obiega informacja o kolejnym ataku na jakiś statek. Często piraci porywają również część załogi, aby zażądać okupu. Właśnie taki los spotkał kilku naszych rodaków, którzy pewnego felernego dnia znajdowali się na pokładzie statku Pomerenia Sky. Wśród porwanych znalazły się jeszcze osoby innych narodowości, a mianowicie dwóch Filipińczyków i jeden Ukrainiec. Według informacji podanych przez dziennikarzy RMF FM okręt był pod liberyjską banderą. MSZ nawiązało już kontakt z armatorem, aby potwierdzić informacje zdobyte przez dziennikarzy. Do całego zdarzenia doszło kilkadziesiąt godzin temu, a okręt Pomerenia Sky płynął z Angoli do nigeryjskiego portu Omme. Atak nastąpił z dwóch motorówek, które podpłynęły do statku. Piraci sterroryzowali załogę, a następnie porwali jej część. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dodatkowo załoga atakowanego okrętu zdołała nadać wiadomość informującą o tym, że zostali zaatakowani.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Brawurowy atak piratów

Piraci zaatakowali około 50 mil morskich od wybrzeża. Władze firmy, do której należy statek, zostały poinformowane chwilę po ataku porywaczy.   - Władze firmy zostały poinformowane natychmiast po ataku. Naszym priorytetem jest doprowadzenie do jak najszybszego uwolnienia jedenastu członków załogi, którzy zostali porwani. Współpracujemy z naszymi partnerami i lokalnymi władzami. Rodziny porwanych są na bieżąco informowane - poinformował armator statku Pomerenia Sky. MSZ również wydało swoje oświadczenie w tej sprawie, jednak nie zdradzono w nim za dużo szczegółów. Nie jest to jednak pierwsza tego typu sytuacja u wybrzeży Nigerii. Wedle raportu Międzynarodowej Izby Handlowej w tym roku doszło już do ponad 40 takich ataków w tym rejonie. - Ministerstwo Spraw Zagranicznych posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky. W celu weryfikacji, czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy, MSZ nawiązało kontakt z armatorem. Niemniej, ze względu na charakter sprawy, resort nie będzie w tej chwili udzielał dalszych informacji - poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaki zodiaku zdradzają jak okazujemy MIŁOŚĆ
  2. Szczyt wszystkiego! Myśliwi w Polsce będą uczyć nasze dzieci zabijania
  3. Nie uwierzycie, co zrobią z grobem Kory! „Ja pier*olę, gruba przesada”
  4. Sprawa nieżyjącego rodzeństwa z Darłówka powraca. Wstrząsające ustalenia prokuratury
  5. Niewyobrażalny koszmar powraca! Zamordowano świadka ws. Komendy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News