Tragedia w kopalni na Śląsku! Kilkanaście ofiar, trwa dramatyczna walka z czasem
Anna Maria Guziewska - 21 Grudnia 2018

Tragedia w kopalni na Śląsku! Kilkanaście ofiar, trwa dramatyczna walka z czasem

Polacy, którzy pracowali w czeskiej kopalni zginęli po wybuchu. Trzynastu górników zmarło wczoraj wieczorem w CSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego. Na miejscu przerwano poszukiwania ze względu na wysokie stężenie metanu. 

Polacy, którzy pracowali na miejscu w kopalni w Karwinie ponieśli śmierć po wybuchu w kopalni. Dwóch czeskich i jedenastu polskich górników poniosło śmierć. Na miejscu wieczorem pracowały odpowiednie służby, jednak przerwano prace ze względu na niebezpieczne warunki. Wciąż są poszukiwani inni pracownicy.

Śmierć górników w kopalni w Karwinie. Polacy ponieśli śmierć

- Przyczyną było zapalenie się metanu, co spowodowało dewastację niektórych wyrobisk - powiedział rzecznik spółki OKD. Na miejscu sytuacja staje się z godziny na godzinę coraz bardziej dramatyczna. Uwięzione osoby wciąż są poszukiwane. - Pod ziemią działania podjęli ratownicy górniczy, którzy muszą dokładnie zbadać teren, choć jest on trudno dostępny - dodał rzecznik.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Wiadomo już, że na miejscu było kilka karetek, które regularnie przewoziły osoby do szpitali. Jedna z nich wciąż przebywa w stanie krytycznym. Nie wiadomo, czy był to Polak czy Czech. Na miejsce jedzie premier, Mateusz Morawiecki. Za zmarłych i ich rodziny modli się prezydent - Andrzej Duda.

Polskie wsparcie

Polskie zastępy ratownicze wysłały na miejsce także swoje jednostki. - Zabrali ze sobą specjalistyczny sprzęt atestowany do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem, czyli taki, który nie może iskrzyć - powiedział Robert Wnorowski, rzecznik Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. - Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuje smutna wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków.” Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP - napisał na swoim Twitterze Andrzej Duda. Wiadomo już, że na miejsce pojechali polscy politycy, w tym Mateusz Morawiecki. Stężenie metanu wciąż jest bardzo wysokie, co utrudnia pomoc osobom zaginionym. O przebiegu spraw na miejscu będziemy informować na bieżąco. Prosimy o odświeżanie strony.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia. Uwielbiana księżna jest śmiertelnie chora, umiera
  2. Dramat, koszmar i rozpacz! Tragedia emerytów, ZUS ogłosił najgorsze możliwe wieści
  3. Koszmarna tragedia, wszyscy nie żyją. Cała Polska w żałobie
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News