Takich wyników sondażu dotyczącego zawetowania ustaw Prawa i Sprawiedliwości reformujących sądownictwo z pewnością nie spodziewał się nawet sam prezydent. Wygląda na to, że teraz nabierze wiatru w żagle.

Instytut Pollester zadał ankietowanym trzy pytania dotyczące ostatnich decyzji Prezydenta RP. Wyniki okazały się niesłychanie zaskakujące.

Aż 70 procent badanych uznało, że prezydent Andrzej Duda słusznie zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Przeciwnego zdania było jedynie 11 procent, a 17 procent nie miało zdania na ten temat.

Z kolei 32 procent ankietowanych stwierdziło, że słusznie podpisał ustawę o ustroju sądów powszechnych. Negatywnie decyzję oceniło 40 procent badanych, a aż 28 procent nie miało zdania.

Większość ankietowanych, bo aż 53 procent uważa, że mimo wszystko prezydent nadal zależny jest od Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwnego zdania było jedynie 24 procent, a opinii na ten temat nie miało 23 procent badanych.

Z pewnością dla Prezydenta RP jest to sygnał, że jego zdecydowane, samodzielne decyzje cieszą się popularnością. Nie wykluczone, że tego typu nastroje przyczynią się do zaognienia jego konfliktu z Prawem i Sprawiedliwością.

źródło: nowa.tv

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również