Polacy wybrali najlepszego i najgorszego polityka 2016

Polacy wybrali najlepszego i najgorszego polityka 2016

Polacy wybrali najlepszego i najgorszego polityka mijającego roku. W obydwu zestawieniach znaleźli się m.in. Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Ryszard Petru, Beata Szydło, Donald Tusk czy Paweł Kukiz. 

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie Nowa TV i Super Expressu, w opinii Polaków najlepszym politykiem mijającego roku jest prezydent Andrzej Duda - wskazało go 23% pytanych.

Co ciekawe, tuż za głową państwa znalazł się jeden z liderów opozycji - Ryszard Petru, na którego wskazało 16% Polaków. Na najniższym stopniu podium znalazła się premier rządu Prawa i Sprawiedliwości - Beata Szydło, która uzyskała wynik o zaledwie jeden procent mniejszy od lidera Nowoczesnej.

Na kolejnych miejscach w rankingu najlepszych polityków 2016 znaleźli się kolejno Paweł Kukiz (13%), Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk (po 10%). Dalej - Janusz Korwin-Mikke, Robert Biedroń i byli prezydenci tj. Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski.

Najgorszym politykiem 2016 roku okazał się Jarosław Kaczyński, którego wskazało aż 39% Polaków. Na drugim miejscu znalazł się Ryszard Petru - 17%. Na podium wskoczył również minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News