Polacy
Fot. Telewizja Republika
Wiadomości Pikio - 2 Grudnia 2018

Wreszcie ktoś to głośno powiedział! Rząd PiS będzie się tłumaczył przed Polakami

Polacy są przerażeni tym, co dzieje się w ich kraju. Chociaż Prawo i Sprawiedliwość obiecało, że będzie się żyło lepiej, to nie widać żadnych efektów. Od wyborów minęły już 3 lata, a dobrej zmiany jak nie było, tak nie ma. Jest za to wzrost podatków, cen paliwa, a także podstawowych produktów potrzebnych do życia, takich jak chleb, ser czy papier toaletowy.

Polacy wciąż łudzą się, że poziom życia w Polsce ulegnie poprawie. Nadzieję na taki stan rzeczy skutecznie odbiera im obóz rządzący, który po raz kolejny kładzie nam pod nogi kłody. Coraz ciężej jest się utrzymać, coraz ciężej jest założyć własny biznes. Przez nami kolejna podwyżka składek ZUS.

Polacy muszą zamykać swoje biznesy. ZUS je zabija

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, pan Adam Abramowicz, opowiedział o sytuacji w jakiej w tej chwili znaleźli się Polacy. Według niego obecny ZUS blokuje ludzi, którzy chcieliby prowadzić swoja własne przedsiębiorstwo. Uważa, że cały system jest zły. - ZUS ryczałtowy w Polsce jest zabójcą miejsc pracy. Ryczałt powoduje to, że wiele osób albo nie otwiera działalności gospodarczej, bo słyszało, że będzie musiało płacić bez względu na to czy zarobiło stałą kwotę czy też nie, albo zamyka swoją działalność i wszystko kończy się bardzo nieprzyjemnie. System jest nieprawidłowy i ja będę walczył o zmianę tego systemu - powiedział rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

PiS będzie się tłumaczyć. Miała być dobra zmiana, a wszystko idzie w górę

Prawo i Sprawiedliwość w swojej kampanii obiecywało, że Polska zmieni się na lepsze. Niestety, takich zmian nie zaobserwowali jej mieszkańcy, którzy z każdym miesiącem ponoszą coraz to wyższe koszta związane z codziennym życiem. Chociaż minimalne wynagrodzenie zostało podwyższone, to w dalszym ciągu są to grosze. Za tę zmianę sporo zapłacą za to przedsiębiorcy, którzy po raz kolejny będą musieli zmierzyć się ze wzrostami składek ZUS. W tej chwili ryczałtowy ZUS wynosi 1228 zł. W przyszłym roku trzeba będzie za niego zapłacić nawet ponad 1300 zł. - Wzrost tej składki wiąże się ze wzrostem średniego wynagrodzenia w Polsce. Cieszymy się, że pensje w naszym kraju idą w górę, ale składki ZUS wykańczają firmy - powiedział Adam Abramowicz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zmiana systemu płatności w Lidlu! Dla wielu klientów jest problematyczna
  2. Najbardziej znani politycy PiS tym razem stanowczo przesadzili. To nagranie jest hitem sieci!
  3. Wyjątkowy horoskop miesięczny! Jeden znak czeka NIESAMOWITE wydarzenie
  4. Rodzinna tragedia Krzysztofa Krawczyka wciąż do niego wraca. Straszny wypadek zmienił wszystko
  5. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
Wałęsa i KaczyńskiJarosław Kaczyński w starciu z Wałęsą. Najlepsze memy po emocjonującej rozprawieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News