Na to wszyscy polscy fani Netflixa czekali od dawna. Teraz, po oficjalnej zapowiedzi, są naprawdę wniebowzięci. Jak się bowiem okazuje, serialowa platforma ma dla Polaków prawdziwą niespodziankę.

Polski serial, w języku polskim, dostępny dla wszystkich widzów na całym świecie – to jest właśnie to, na co czekali Polscy fani Netflixa. Platforma zapowiedziała właśnie, że premiera serialu planowana jest na 2018 rok, a produkcja ukazać się ma w ośmiu odcinkach. To jednak nie koniec niespodzianek. Okazuje się, że w produkcję zaangażowani są wybitni ludzie kina.

Serial wyreżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Ta pierwsza miała już nawet swoją przygodę z Netflixem. Holland była odpowiedzialna bowiem za reżyserowanie kilku odcinków hitowego House of Cards. Wiadomo też, że pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Joshua Long, a za produkcję odpowiedzialne będą Kennedy/Marshall Company i House Media Company.

– Z największą przyjemnością potwierdzamy, że będziemy pracować nad produkcją pierwszego polskojęzycznego serialu oryginalnego. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami Kennedy/Marshall Company i House Media Company i z wybitną polską reżyserką Agnieszką Holland. Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku – mówi Erik Barmack, wiceprezes Netflixa.

O czym będzie serial? To wariacja na temat historii, w której Żelazna Kurtyna nie upada przez zamach terrorystyczny, do którego dochodzi w 1982 roku. Wydarzenie to zapobiega wyzwoleniu Polski spod jarzma ZSRR i zapewnia przetrwanie komunistycznego kolosa. Akcja toczy się w 20 lat po zamachu, w 2002 roku, kiedy to student prawa i oficer śledczy wpadają na trop spisku, który doprowadził do ataku terrorystycznego.

źródło: wp.pl

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

...

Zobacz również