Nie zobaczymy już Wałęsy. Były prezydent odchodzi, to już koniec

Nie zobaczymy już Wałęsy. Były prezydent odchodzi, to już koniec

Lech Wałęsa wypowiedział się właśnie na temat ewentualnego, bezpośredniego udziału w krajowej polityce. Tym samym były prezydent zareagował na to, co sądzą o nim Polacy, którzy wzięli udział w badaniu społecznym. Opozycja zdecydowanie nie jest zadowolona z postawy działacza. jest zdruzgotana.

Wałęsa pełnił funkcję głowy państwa od 1990 do 1995 roku. Polacy kojarzą go oczywiście przede wszystkim z funkcją przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, którą pełnił w czasie historycznych przemian ustrojowych.

Polacy zdecydowali, Lech Wałęsa odpuszcza

Opozycja była więc przekonana, że ewentualny powrót aktywisty do polskiej polityki pomoże jej zakończyć okres rządów Prawa i Sprawiedliwości. Marzenia te ukrócili sami obywatele. Aż 70 proc. ankietowanych w sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" stwierdziło, iż nie chce już widzieć byłego prezydenta na krajowej scenie politycznej. Ostatecznie do tych doniesień odniósł się więc sam Wałęsa. Co ciekawe, jego słowa, które obiegają dziś największe polskie media, okazały się bardzo kontrowersyjne.

Wałęsa kończy z działalnością polityczną

- Jestem za stary i w ogóle nie chcę wracać do polityki, nie dążę do tego w żaden sposób. Uważam, że polityką zajmować się powinni młodzi. Jedyne, o co mogę się starać, to o to, by przez pół roku być szefem więziennictwa, żeby Kaczyńskiego wsadzić do więzienia - powiedział Wałęsa w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. - Trzeba już dziś przygotowywać procesy, Kaczyński już dawno powinien być sądzony. Kaczyńscy zrobili ze mnie agenta, niektórzy im uwierzyli - dodał także były prezydent.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyńska przeżywa dramat. Prezes PiS jest nieugięty
  2. Ci policjanci podczas protestu się WYŁAMALI. Wszystko widać na zdjęciu
  3. PiS spróbuje kupić wyborców?! Wyższe emerytury nie tylko przez waloryzację
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
Lech Wałęsa Fot. Wikimedia Commons Lech Wałęsa Fot. Wikipedia Lech Wałęsa Fot. Wikimedia Commons
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News