Polacy niedawno usłyszeli o jednej z największych afer korupcyjnych w historii naszego kraju. Teraz sprawa tocząca się wokół KNF zbiera swoje żniwo.

Polacy ustawiają się w gigantycznych kolejkach przed dwoma polskimi bankami. Wiele ze zgromadzonych osób decyduje się na wyciągnięcie swoich pieniędzy z założonych lokat i przeniesienie ich do zupełnie innych instytucji. Wszystko to jest wywołane jedną decyzją KNF-u, która zapadła w dniu, kiedy na jaw wyszła głośna afera korupcyjna. Czyżby Czarnecki w tym momencie musiał w tym momencie zapłacić za swoją zuchwałość?

Polacy boją się o swoje pieniądze

W ostatnim czasie Leszek Czarnecki oskarżył byłego już szefa KNF o korupcję. Dowody w tej sprawie miały zostać zarejestrowane przy pomocy dyktafonów i kamery, która była umieszczona w długopisie. Według tego, co mówił Czarnecki, Marek Chrzanowski zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł.

Przez to Chrzanowski nie miał innego wyjścia jak podanie się od dymisji. Jednak tego samego dnia, co zostały ujawnione szokujące nagrania, na liście ostrzeżeń publicznych KNF pojawiły się dwa banki prowadzone przez Czarneckiego. Wielu klientów przez to zaczęło obawiać się o swoje pieniądze.

– Na listę ostrzeżeń publicznych wpisywane są podmioty, co do których KNF złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które dotyczyć mogą świadczeń i usług bankowych lub maklerskich, bez posiadania wymaganej licencji. Wpisanie na listę mówi, że dana instytucja potencjalnie robi coś niezgodnie z całym zestawem ustaw regulujących rynek finansowy w Polsce. To, że Idea Bank pośrednio sprzedawał obligacje GetBacku, było oferowaniem instrumentów finansowych, na które w ramach swojej licencji bankowej nie miał pozwolenia – informuje specjalista.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aleksander Kwaśniewski kończy 64 lata. Najlepsze MEMY z byłym prezydentem

Czy faktycznie w takim wypadku klienci banków powinni martwić się o swoje pieniądze? Na szczęście większość z nich nie ma się o co martwić, ponieważ kwoty nieprzekraczające 100 tysięcy euro są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. To oznacza, że nawet w momencie, gdy bank upadnie i nie będzie zdolny do wypłacenia klientom pieniędzy, Polacy w przeciągu zaledwie kilku tygodni odzyskaliby swoje pieniądze.

Jednak mimo wszystko są to fatalne informacje dla banków Czarneckiego, które w ten sposób mogą stracić znaczną ilość swoich klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To KONIEC Jarosława Kaczyńskiego. Przez to może się pożegnać z władzą
  2. Zabiorą 500 plus setkom tysięcy Polaków. Możesz być następny, jeśli nie spełniasz nowych wymagań
  3. Duda w centrum ogromnej afery! Zrobił to w panice
  4. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  5. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy

ŹRÓDŁOinnpoland.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.