Polacy w furii! PiS wycofuje się z kolejnej obietnicy

Polacy w furii! PiS wycofuje się z kolejnej obietnicy

Polacy są w furii. Prawo i Sprawiedliwość zaczyna wycofywać się z jednej ze swojej sztandarowych obietnic. Polacy oddali na nich swoje głosy, bo liczyli, że coś się w tej kwestii zmieni. Jak widać, politycy PiS wolą kontynuować złą politykę, niż ją zmienić. Obywatele są oburzeni.

Polacy są naprawdę wściekli na PiS. Rząd wycofuje się ze swojej kolejnej obietnicy. Wielu Polaków oddało na nich swoje głosy, a ci nie mają zamiaru spełniać jednego ze sztandarowych pomysłów i nie chcą go zrealizować. Wolą kontynuować złą politykę. Obywatele są źli, że partia, która miała ich reprezentować, nie realizuje swoich planów. W Polsce zawrzało. Przed nami pierwsze czytanie w Sejmie ustawy, która jest zaprzeczeniem programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Tak długo partia walczyła o to, a teraz nie chce realizować własnego pomysłu. Czy przez inne programy zaczęła brakować pieniędzy w budżecie i tym sposobem chcą się ratować? Chodzi o ustawę, która ma przedłużać wyższą stawkę VAT. Od 2011 roku podatek został podwyższony i sukcesywnie tę ustawę przedłużano. PiS w 2015 roku zamierzał obniżyć VAT do podstawowych stawek, jakie były przed 2011 rokiem, ale nagle wycofał się z tego pomysłu. Wielu Polaków czuje się oszukanych z tego powodu.

Polacy nie chcą sponsorować 500+

Obecnie VAT wynosi kolejno 23 proc., 15 proc. i 8 proc. Prawo i Sprawiedliwość zapewniało, że aby zapewnić wyższe wpływy do budżetu, trzeba obniżyć podatek. Co się nagle takiego zmieniło, że wycofują się z tego pomysłu? Opozycja zwraca uwagę, iż może to być próba łatania budżetu państwa po kosztownym programie 500+. Wielu Polaków nie chce sponsorować programu, z którego  nie korzystają. Ekonomista Aleksander Łaszek próbuje tłumaczyć, że na razie nie ma warunków na to, aby obniżyć VAT.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
- Przede wszystkim nie powinniśmy się spieszyć z obniżaniem VAT-u, bo na tle innych podatków jest on relatywnie mało szkodliwy. W długim okresie znacznie bardziej szkodzą podatki obciążające pracę i kapitał niż konsumpcję tak jak podwyżka VAT. Jeżeli pojawi się przestrzeń w finansach publicznych, to przede wszystkim powinniśmy myśleć o obniżeniu podatku PIT i CIT - czyli opodatkowania pracy - mówi Łaszek. Mimo wzrostu gospodarczego wielu Polaków uważa, że VAT jest za wysoki i powinno się go jak najszybciej obniżyć. Przede wszystkim PiS zarzekał się, że zrobi to, a jak widać, nie planuje się wywiązać z tej propozycji. Wielu obywateli czuje się najzwyczajniej w świecie oszukanych przez Prawo i Sprawiedliwość.Najlepsze newsy dnia:

  1. Beata Szydło wyrzucona na bruk! Ogromny skandal poraził Polskę
  2. Para Prezydencka powitała nowe dziecko w swojej rodzinie. Po 4 miesiącach!
  3. Legendarny muzyk popełnił samobójstwo. Fani żegnają go w niezwykły sposób
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Następny artykuł