Życie wielu Polaków mieszkających w Berlinie znacznie różni się od wyobrażenia, które mają na temat niemieckich standardów mieszkańcy naszego kraju. Sytuacja polskich emigrantów w stolicy Niemiec jest nie do pozazdroszczenia, a teraz, wobec wielu z nich władze Berlina zamierzają podjąć zdecydowane kroki – usuną wszystkich Polaków z ulic.

Jak wynika z obserwacji przeprowadzonych na popularnym placu Hansy, przeszło 90 proc. bezdomnych, którzy koczują w tej części miasta to Polacy. Ludzie bez dachu nad głową mieli zachowywać się coraz agresywniej, a mieszkańcy Berlina zaczęli bać się o swoje bezpieczeństwo i traktować ich jak szkodników, gorzej niż szczury.

Burmistrz „oczyszcza miasto”

Stephan von Dassel, burmistrz dzielnicy Mitte zapowiedział, że oczyści miasto z bezdomnych Polaków, którzy, jego zdaniem „rzutują na wizerunek miasta i kraju”. Z Berlina zniknęły już nielegalne obozowiska bezdomnych z Polski, które zostały rozstawione m.in. w pobliżu parku Tiergarten, łuku S-Bahn oraz Urzędu Kanclerskiego i dworca głównego.

Podczas akcji policja legitymowała osoby, które koczowały na ulicach Berlina. Dochodziło w tym czasie do naprawdę dantejskich scen. Polscy bezdomni byli traktowani jak śmierdzące gryzonie, których należy się jak najszybciej pozbyć. Akcja już została określona mianem „odpolaczaniem” niemieckich ulic.

Źródło: wp.pl

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

Elżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!

...

Zobacz również