Polacy w Anglii
youtube.com/nationalgeographic
Mateusz Wysokiński - 24 Kwietnia 2019

Polacy nawoływali do przeprowadzenia zamachu na życie księcia Harry'ego. Michał Sz. i Oskar D. przed sądem

Polacy w Anglii nawoływali do zabicia księcia Harry'ego. Dwóch młodych mężczyzn z Polski, zamieszkujących Zjednoczone Królestwo, podżegało do morderstwa, którego ofiarą miał paść książę Susseksu. Teraz, mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed brytyjską prokuraturą.

Polacy w Anglii są zdruzgotani przerażającą wiadomością. Dwóch członków Polonii zamieszkującej Zjednoczone Królestwo chciało dokonać morderstwa na księciu Harrym. Ich motywy, jak i schemat działania zostały przedstawione przez brytyjskie media i wstrząsnęły całym krajem. Młodzi emigranci z Polski przyznali się do winy i staną przed prokuraturą.

Anna PrzybylskaOdbiera mowę. Siostra Godlewska ujawnia kulisy swojej znajomości z ojcem dzieci Anny PrzybylskiejCzytaj dalej

Polacy w Anglii niedoszłymi mordercami księcia Susseksu

Sprawcami zabójstwa arystokraty mieli zostać Michał Sz. i Oskar D. Mężczyźni, przyznający się otwarcie do rasistowskich i homofobicznych poglądów, a także czczących postaci Adolfa Hitlera i Charlesa Mansona byli stanowczo przeciwko liberalizacji brytyjskiej monarchii, a szczególnie jej największego symbolu, jakim stało się małżeństwo syna księżnej Diany z Meghan Markle. Mężczyźni na forach internetowych zaczęli wypisywać groźby, zachęcać do linczu i organizować chętnych do wzięcia udziału w zamachu bombowym, który miał ukarać arystokratę za "zdradę białej rasy".

Szczególnie agresywny w swoim postępowaniu był Michał Sz., który używał wielu kont na portalach internetowych, agitując politycznie i pisząc o "systematycznej rzezi" napływających do Wielkiej Brytanii emigrantów, a także o gwałtach, jakich chciał dopuścić się na dzieciach potencjalnych ofiar jego działań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

lidlNiewiarygodne promocje w Lidlu! Klienci nie mogą uwierzyć, absolutny hitCzytaj dalej

Mężczyźni odpowiedzą przed prokuraturą

Na szczęście, policji udało się dotrzeć do mężczyzn, nim Ci zaczęli realizować swoje przerażające założenia. Według zeznań śledczych, Michał Sz. posiadał instrukcje dotyczące konstrukcji bomb, wzorowanych na tych, jakich używają muzułmańscy terroryści. Policjanci zajmujący się sprawą znaleźli przy nim także podręcznik, w którym promowano wyższość "białej rasy".

Podejrzewani o możliwość popełnienia zbrodni przyznali się do stawianych im zarzutów nakłaniania do terroryzmu i posiadania dokumentów przydatnych do przeprowadzenia ataku. Prokuratura będzie teraz debatować nad tym, jaka będzie najlepsza forma kary dla niedoszłych zamachowców. Mówi się o wielu latach więzienia i resocjalizacji, która miałaby oduczyć ich wyznawania tak szkodliwych ideałów. Niektóre z brytyjskich mediów sugerują nawet, że Polacy już nigdy nie zobaczą wolności, a ich czyny zostaną ukarane dożywociem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antek Królikowski pokazał dziewczynę! Kim jest piękna Kasia?
  2. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  3. Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

harry potterFani Harrego Pottera będą zdumieni! Oto jak zmienili się aktorzy po latachCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News