Kilkaset turystów z Polski utknęło za granicą. Biuro jest niewypłacalne

Kilkaset turystów z Polski utknęło za granicą. Biuro jest niewypłacalne Źródło: fot. pixabay.com/loriaam

Polacy, którzy przebywają na zagranicznych urlopach wykupionych w Millennium Travel International Sp. z o.o. z Legnicy na Dolnym Śląsku mają olbrzymie problemy. Biuro podróży ogłosiło upadłość. 300 polaków zostało uwiezionych za granicą. 

  300 turystów przebywa obecnie uwięzionych jest w Albanii, Grecji i Bułgarii. Pomoc w zorganizowaniu powrotu do kraju w porozumieniu z ubezpieczycielem ma zapewnić urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego. Koszt sprowadzenia wczasowiczów do kraju to suma rzędu 600 tysięcy złotych. Pierwsza grupa ma trafić do kraju już dziś wieczorem.  To dobra informacja ponieważ miesiąc temu pisaliśmy o turystach uwięzionych lotnisku w Grecji, którzy mieli problem z dostępem do wody i jedzenia. Przyszłe wycieczki biura zostały wstrzymane.

Nie pierwszy bankrut

Biuro podróży Milenium Travel nie jest pierwszym, które zbankrutowało w tym roku. Już w lutym 2018, mogliśmy czytać o Touroperator Rejsclub.pl z Gdańska, które również ogłosiło niewypłacalność i odwołało przyszłe wycieczki. W tamtym przypadku bez problemu udało się ściągnąć urlopowiczów do Polski, a osobą, które opłaciły już wycieczki zostały zwrócone zapłacone przez nich pieniądze. Niestety praktycznie co roku otrzymujemy informacje o problemach biur podróży oraz o naszych rodakach, którzy zmuszeniu są koczować na lotniskach. Wybierając swoje wymarzone wakacje warto dokładnie sprawdzić biuro podróży z usług, którego chcemy. skorzystać, aby po kilku dniach wypoczynku nie spotkała nas przykra niespodzianka. Warto również sprawdzić czy firma z usług, której chcemy skorzystać jest ubezpieczona. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie wakacji na własną rękę. W dobie internetu jest to naprawdę proste, a cena wycieczki jest niejednokrotnie niższa niż ta oferowana przez biuro podróży. W 2015 roku niewypłacalność ogłosiło sześciu biur, a w 2016 roku pięć.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Zaczął się koszmar Polaków zamkniętych na lotnisku. Nie ma jedzenia dla dzieci
  2. Najnowsza promocja Lidla bije na głowę konkurencję. Polacy zachwyceni, absolutny hit
  3. Pracownicy Szlachetnej Paczki przeżyli piekło. Koszmar miał im zgotować ksiądz
Następny artykuł