Polacy TRACĄ 500 plus! Lepiej się zabezpieczcie

Polacy TRACĄ 500 plus! Lepiej się zabezpieczcie

Prowadzony przez rząd Zjednoczonej Prawicy program 500 plus, jest jego flagową inicjatywą. Władze szczycą się jego skutecznością, popularnością, a przede wszystkim rentownością (co jest często podważane). Teraz tysiące otrzymujących świadczenie muszą się pospieszyć, by go nie stracić.

500 plus kosztuje budżet państwa niemal 25 miliardów złotych rocznie. Zapisywać się na zapomogę mogą wszyscy rodzice, którym przyznane zostanie na drugie i następne dziecko. W przypadku rodzin ubogich istnieje możliwość przyznania go już na pierwsze dziecko. Program był oficjalnie pomysłem samego Jarosława Kaczyńskiego i gdy znajdował się jeszcze na papierze, powszechnie z niego szydzono. Gdy partie opozycyjne zorientowały się, że dzięki niemu PiS jeszcze bardziej podskoczył w sondażach, politycy PO i Nowoczesnej szybciutko zaprezentowali jego "udoskonalone" wersje. Kurz po bitwie o 500 plus opadł już dawno i wiele wskazuje na to, że Polacy program zaakceptowali. Świadczenie odbiera wiele osób, którym naprawdę się przydaje. Muszą się jednak teraz pospieszyć, by nie stracić szansy na nieopodatkowany przychód.

Co zrobić, by nie stracić 500 plus?

Zabezpieczenie się przed wypadnięciem z urzędniczej machiny zapędzonej do obsługi 500 plus nie jet wcale skomplikowane. Wystarczy dotrzymywać nałożonych przez państwo i poszczególne urzędy terminów. Wnioski o przyznanie 500 plus składa się co roku i aby otrzymywać je bez niebezpiecznej dla budżetu i domowych finansów nawet kilkumiesięcznej przerwy, należy załatwić tę sprawę jak najszybciej. Dlatego właśnie ruszyła specjalna akcja informacyjna.
Aby nie martwić się o to, że poczekamy dłużej na 500 plus należy się oczywiście spieszyć i nie zwlekać ani chwili. Zapisy na nowy rok świadczeniowy, który rozpoczyna się 1 października i trwa do 30 września przyszłego roku. Termin ten dotyczy wszystkich składających, tych chcących uzyskać zapomogę po raz pierwszy oraz tych chcących otrzymywać je w dalszym ciągu. Składanie wniosków przez internet jest możliwe już od 1 lipca. By otrzymać 500 plus za październik i dalej przez cały rok, należy jak najszybciej udać się do stosownego urzędu lub wejść na odpowiednią stronę internetową. - Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu „Rodzina 500+” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Zbliżający się nowy okres świadczeniowy powoduje więc konieczność złożenia nowego wniosku zarówno przez rodziny zainteresowane kontynuowaniem korzystania ze wsparcia, jak i te rodziny, które chcą dołączyć do rządowego programu Rodzina 500 plus - zakomunikowało MRPiPS. Rodziny, które spóźnią się ze złożeniem wniosku, mogą spodziewać się opóźnienia w przyznawaniu świadczenia lub nawet utraty części środków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Natychmiast sprawdź swoje konto! Klienci polskich banków masowo okradani
  2. Śmierć dobiła gwiazdę DDTVN. „Kochałam cię”
  3. Patryk Jaki ostrzega protestujących. Wymowne, niepokojące słowa
  4. Agnieszka Kaczorowska weźmie ŚLUB w ten weekend?!
  5. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Beatą Szydło. Fot. Wikipedia.org. Bus promujący Program. Fot. Wikimedia.org. Jarosław Kaczyński. Fot. Wikipedia.org źródło: gazetalubuska.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News