Polskie studio Destructive Creations pracuje nad grą, w której zadaniem gracza będzie ochrona Europy przed najazdem terrorystów z Państwa Islamskiego. Do sieci trafił pierwszy zwiastun-gameplay. 

„IS Defence” – tak będzie się nazywała nowa gra polskich twórców – to typowa „strzelanka”, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Zadaniem gracza będzie odpieranie ataków dżihadystów z ISIS zalewających Europę.

 – Powiedzmy, że IS Defense jest naszym artystycznym sprzeciwem wobec tego, co robi Państwo Islamskie – powiedział portalowi gry-online.pl Jarosław Zieliński, szef Destructive Creations.

Jak podkreśla Zieliński, mimo że gra skupia się na terrorystach z państwa islamskiego to nie porusza ona kwestii religijnych.

 – W grze nie ma mowy o żadnych muzułmanach, islamistach i tak dalej. Strzelamy do terrorystów, bo to są terroryści. Nie interesuje nas, jakiego są wyznania – przekonuje Zieliński.

W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun-gameplay nowej gry Destructive Creations, która – według zapowiedzi – ma się pojawić na rynku już w połowie 2016 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=SNVmXt-H8AA

Studio Destructive Creations zasłynęło w przeszłości m.in. z kontrowersyjnej i przepełnionej przemocą gry Hatred, w której gracz wciela się w człowieka nienawidzącego całego świata. Celem gry jest wymordowanie tylu ludzi ilu jest to możliwe.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: gry-online.pl  / gry-online.pl / destructive creations

...

Zobacz również