Polacy z nieskrywaną ciekawością śledzili dziś przesłuchanie Donalda Tuska przez komisję sejmową wyjaśniającą kulisy tzw. afery Amber Gold. Na piramidzie finansowej parabanku swoje oszczędności potraciło przed laty tysiące rodaków. Same obrady komisji momentami rozśmieszały publikę. 

Polacy wciąż czekają na zakończenie prac sejmowej komisji wyjaśniającej od lat kulisy afery z Amber Gold. Donald Tusk miał być ostatnią, a zarazem najważniejszą osobą, przesłuchaną w tej sprawie. Były premier, a dziś przewodniczący Rady Europejskiej musiał stawić się przed jednym z bardziej opresyjnych narzędzi państwa – komisją poselską.

Polacy się śmieją. Poważna komisja, a przesłuchiwanemu… robią zdjęcia

Siedmiogodzinne obrady wyzwoliły w członkach komisji niespodziewane reakcje. Doszło do kuriozalnej sytuacji – przesłuchiwany Donald Tusk stał się znienacka… celebrytą, któremu trzeba usilnie zrobić zdjęcie. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący komisji, wyciągnął telefon i zaczął robić byłemu premierowi serie zdjęć.

Paradoks sytuacji polega na tym, że to on wcześniej zarzucił Tuskowi, że ten „bawi się” przed komisją. Zdjęcie, które obiega już polskiego Twittera sugeruje coś zgoła innego – to poseł, członek komisji sejmowej, widząc byłego lidera Platformy Obywatelskiej nie mógł zachować powagi sytuacji.

– Kiepskie show, żenujące pytania i polityka, a nie poważna komisja” – skomentował jeden z użytkowników Twittera.

Komisja podsumuje prace

Takie praktyki podważają nie tylko powagę instytucji jaką jest sejmowa komisja, ale i całej sprawy. Donald Tusk wszelkimi środkami słownymi bronił się przed zarzutami, zwłaszcza przewodniczącej Małgorzaty Wassermann. Mimo, że jako premier miał nadzór nad wszelkimi urzędami represji (ABW), sprawy nielegalnej piramidy finansowej nie udało się odpowiednio wcześnie „zdusić”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marzenia o łatwym zysku, a potem... czarna rozpacz! Największe piramidy finansowe

Na gorąco pracę komisji skomentował już pełnomocnik Tuska, Roman Giertych. Wskazywał, że bez zasady przewodnicząca komisji pytała jego klienta o znajomość przepisów ustaw.

– Na naukę ustaw był czas na aplikacji – ocenił zachowanie szefowej komisji Giertych.

Wiceprzewodniczący komisji #AmberGold zarzucił @donaldtusk „bawienie się” przed komisją. To raczej poseł #PiS @KrajewskiJarek robi sobie cyrk i zabawę z prac komisji, robiąc foto świadkowi w trakcie przesłuchania. Kiepskie show, żenujące pytania i polityka, a nie poważna komisja. pic.twitter.com/jUAGmvbFVI

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adwokat Tuska o przesłuchaniu: „Rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wassermann”
  2. Morozowski nie ma wątpliwości. Starcie Tusk – Wassermann to będzie prawdziwa rzeź
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Jest WSTRZĄSAJĄCE oświadczenie Donalda Tuska po wyjściu z komisji Amber Gold!

Największe dyplomatyczne wpadki polityków [ZDJĘCIA]