Polacy skonstruowali odrzutowiec, o który zabija się cały świat, a pomoc w jego promocji zaoferował nawet Mateusz Morawiecki. Skąd to zamieszanie? Wszystko przez jego niesamowite rozmiary oraz praktyczność. 

Producentem i pomysłodawcą Flaris Lar 1 jest Rafał Ładziński. Jego odrzutowiec jest niesamowicie mały oraz lekki. Samolot wyróżnia się także dzięki łatwej obsłudze oraz ekonomiczny.

– Do prowadzenia samolotu FLARIS LAR 1 wystarczy licencja turystyczna PPL(A). FLARIS jest intuicyjny w pilotażu. Objawia się to minimalną liczbą czynności, bezpiecznym przeciągnięciem i tendencją do samoczynnego wyjścia z korkociągu. Przygotowany do operowania w załodze jednoosobowej (dzięki zastosowaniu urządzeń radiowo-nawigacyjnych Garmin G600, które przejmują funkcje copilota). – tłumaczy producent.

Ponadto samolot może lądować i startować nawet ze zwykłych łąk. To wszystko sprawia, że odrzutowiec stał się prawdziwym, międzynarodowym hitem. Flaris Lar 1 jest rozchwytywany także przez celebrytów. Bruce Dickinson – wokalista Iron Maiden oraz pilot oferował, że pomoże w jego dystrybucji w Wielkiej Brytanii.

FL1 zdobył uznanie także na krajowym podwórku. 9 grudnia fabrykę Metal Masters odwiedził nadminister Mateusz Morawiecki.

– Pan Morawiecki z zainteresowaniem obejrzał odrzutowce. Podczas  spotkania rozmawiał z pomysłodawcą i producentem Flarisa Rafałem Ładzińskim o możliwościach promocji i eksportu nowatorskich Flarisów. 

...

Zobacz również

Zobacz również