Polacy przewozili imigranta w trumnie
Flickr/Pawel Loj
Bartłomiej Chudy - 16 Kwietnia 2019

Polacy przewozili trumny. Kiedy celnicy otworzyli je na granicy, nie mogli uwierzyć

Polacy jadący do Wielkiej Brytanii zostali skontrolowani przez celników. Gdy otworzono trumny, doszło do wstrząsającego odkrycia. Teraz osobom, które chciały przedostać się przez granice, grozi więzienie.

Polacy wpadli na szaleńczy pomysł. Media ogólnopolskie podają, że dwóch zawodowych kierowców próbowało przemycić do Wielkiej Brytanii... obywatela Iraku.

Polacy przewozili trumny. W jednej z nich był żywy człowiek!

Kierowcy ciężarówek nadziali się na kontrolę w północnej Francji, na miejscu gdzie wykonywano załadunek do pociągu kursującego do Wielkiej Brytanii, pod kanałem La Manche. Polacy chcieli przedostać się na Wyspy z nietypowym transportem - do pociągu podstawili trumny.

Barbara Kurdej-Szatan intymne szczegółyMama Kurdej - Szatan wyjawiła intymne szczegóły z życia córki. Opowiedziała o pierwszym stosunku i ginekologuCzytaj dalej

Tym większe było zdziwienie celników, którzy zdecydowali się na rutynową kontrolę przewożonych trumien. Czytamy, że polscy kierowcy tłumaczyli im później, że... przewożą puste trumny. Nie spodziewali się, że straż graniczna postanowi zweryfikować ich słowa.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia. Po odkryciu, że kierowcy przewożą w jednej z trumien obywatela Iraku, sprawa trafiła do francuskiej prokuratury w Boulogne-sur-Mer. Informację podał jako pierwszy dziennik "La Voix du Nord".

Wieść o wpadce kierowców dotarła do Polski. Radio Zet również wskazało na "niewiedzę" Polaków. Kierowcy zarzekali się, że nie mieli pojęcia iż w ich ciężarówce oraz trumnie znajduje się człowiek. Z drugiej strony należy wspomnieć, że trumna była dobrze zaplombowana. Osoba w środku nie miała szans na samodzielne wydostanie się.

Takie też obserwacje poczyniła francuska prokuratura stawiając Polakom zarzuty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

paznokcie hybrydowePaznokcie hybrydowe a żelowe. Kolosalne różnice są zaskakująceCzytaj dalej

Naszym rodakom grozi dziś 14 miesięcy więzienia za próbę nielegalnego przemytu imigranta z Iraku. Polacy mogą pójść do więzienia za pomoc cudzoziemcowi o "nieuregulowanym statusie". Do tego dochodzi osobny zarzut o transport w niegodnych warunkach. Na taki kwalifikuje się bowiem transport w trumnie.

- W tym przypadku istnieją okoliczności obciążające, ponieważ umieszczenie człowieka w trumnie w celach transportowych nie jest godne szacunku - skomentował francuski prokurator.

Nie znamy póki co powodów, dla których kierowcy chcieli przewieźć na Wyspy Brytyjskie irackiego imigranta. Jego pochodzenie i nielegalny pobyt na terenie Unii Europejskiej nie ułatwi przyłapanym na gorącym uczynku Polakom w sądowej walce o wolność.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znany polski wokalista ogłosił, że zostanie ojcem. Fanki oszalały. Posypały się gratulacje
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

źródła: Fakt, Dziennik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News