Niemieckie media podały, że bezdomni pochodzący z Polski przejmują niemiecką stolicę. Jak podaje dziennik „Der Tagesspiegel”, połowa bezdomnych pochodzi z Polski.

Obecnie w Berlinie przebywa 3,5 miliona osób, z czego tysięcy to ludzie, którzy nie mają dachu nad głową. Według ustaleń dziennika „Der Tagesspiegel”, aż połowa z nich pochodzi z Polski. Setki naszych rodaków gromadzą się na berlińskim Dworcu Wschodnim, który jest „siedzibą” bezdomnych podróżujących po Berlinie.

Życie bezdomnych w Berlinie jest jednak znacznie łatwiejsze niż w Polsce. Po pierwsze, funkcjonuje aż 700 miejsc noclegowych, które są fundowane przez Kościoły, Czerwony Krzyż i charytatywną organizację Gebewo. Ponadto, ludzie są znacznie hojniejsi w obdarowywaniu tych, którzy nie mają dachu nad głową.

Nie oznacza to jednak, że wszystkim udaje się znaleźć schronienie, szczególnie w okresie zimowym. Zdarzają się przypadki zamarznięcia. Mimo to, polscy bezdomni raczej nie narzekają. Cytowana przez dziennik Dominika mówi, że „nigdzie nie żyje się tak łatwo jak w Berlinie”. Jest o tym przekonana do tego stopnia, że z własnej woli nie rezygnuje z bezdomności, mimo iż mogłaby zamieszkać ze swoją siostrą.

Zobacz również

Zobacz również