Polacy przeciwni finansowaniu religii w szkołach
Wiadomości Pikio - 5 Grudnia 2015

Polacy przeciwni finansowaniu religii w szkołach

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster większość Polaków jest przeciwna finansowaniu religii w szkołach z budżetu państwa. 

Pierwsze pytanie na jakie odpowiedzieli badani brzmiało "czy religia w szkołach powinna być obowiązkowa?". Twierdząco odpowiedziało 14% pytanych, odpowiedź "NIE" wybrało 77% respondentów, reszta nie miała zdania w tej kwestii. Najciekawsze jednak są wyniki dotyczące drugiego pytania zadanego Polakom przez IBP tj. "Kto powinien finansować lekcje religii w szkołach?". Za tym by nauczanie religii w polskich szkołach finansowano z budżetu państwa opowiada się jedynie 23% pytanych. Z kolei 66% Polaków chciałoby, by lekcje religii w szkołach finansował Kościół katolicki (i inne związki zawodowe jeśli ich religia jest nauczana w danej szkole). Jedynie 5% respondentów wskazało rodziców jako źródło utrzymania katechetów. O komentarz do wyników badania poproszono katolickiego publicystę, Tomasza Terlikowskiego. - Lekcje katechezy zostały wprowadzone do planu lekcji na skutek umów międzynarodowych. Jeśli Polacy uważają, że te umowy trzeba zerwać, to muszą zmienić władzę na taką, która by to zrobiło - stwierdził w rozmowie z Super Expressem Terlikowski. Wiadomo jednak, że nowa minister edukacji nie zamierza wprowadzać żadnych zmian dotyczących finansowania nauczania religii w polskich szkołach.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: se
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News