Odbicie Al-Rakki z rąk bojowników tzw. Państwa Islamskiego jest gigantycznym krokiem w procesie całkowitego wypierania islamistów z Syrii oraz Iraku. Do zwycięstwa miała przyczynić się także grupa polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się walczyć z ISIS w ich samozwańczej stolicy. Jeden szczegół całej historii sprawia jednak, że internauci nie chcą uwierzyć w ich wersję kontrowersyjnych zdarzeń. 

Polscy bojownicy z Grupy Zadaniowej „Gniew Eufratu” ogłosili na Facebooku, że udało im się przyczynić do odbicia kluczowej w walce z tzw. Państwem Islamskim Al-Rakki. Opublikowali oni na Facebooku post, który opatrzyli także okolicznościowym, niezwykle wymownym zdjęciem.

– Zwycięstwo! Właśnie zdobyliśmy stolicę ISIS. Państwo Islamskie zostało de facto rozbite! – czytamy na profilu polskich żołnierzy na popularnym portalu społecznościowym.

Fotografia, którą dołączyli do wpisu, zdobyła ogromną ilość komentarzy i polubień. Wielu internautów zarzuciło jednak członkom „Gniewu Eufratu” manipulację. Według twórców walczącego z medialnymi manipulacjami fanpage’a Anty-fake news (LINK), zdjęcie ewidentnie powstało poprzez przetworzenie w Photoshopie, na co wskazywać ma między innymi sztuczny płomień na fladze ISIS, którą trzyma w rękach żołnierz. Przedstawiciele grupy nie odnieśli się jednak do tych oskarżeń.

Fot. Facebook/Gniew Eufratu
Fot. Facebook/Gniew Eufratu

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]


12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

...

Zobacz również

Zobacz również