Z ust ministra Mariusza Błaszczaka padły w sobotę bardzo stanowcze, bezpośrednie słowa dotyczące bezpieczeństwa Polski. Jak sam zaznaczył, znaczna większość obywateli uważa, że nie czuje się zagrożona w swoim kraju, co polityk interpretuje jako bezsprzeczny sukces Prawa i Sprawiedliwości.

– Zależy nam na tym, aby ludzie mieli poczucie bezpieczeństwa, że mogą liczyć na pomoc i zostanie ona im udzielona. (…) 89 proc. Polaków stwierdza, że Polska jest krajem bezpiecznym. To jest niewątpliwie nasz sukces – stwierdził otwarcie minister. Zaznaczył także, że według niego to imigranci i uchodźcy stanowią obecnie największe zagrożenie dla Polski i jej mieszkańców.

– Przed nami wyzwania dotyczące tego co dzieje się w Europie. Ciągle słyszymy, że Komisja Europejska i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk straszą nas konsekwencjami dotyczącymi nieprzyjmowania uchodźców, czyli de facto emigrantów muzułmańskich. Jako PiS jesteśmy głęboko przekonani, że przyjmowanie uchodźców to mechanizm, który spowoduje ogromne fale napływu ludzi do Europy – powiedział bezpośrednio Błaszczak.

– Kryzys migracyjny jest na Zachodzie faktem. Wynikiem tego kryzysu i nieudanej polityki integracyjnej jest to, że mamy do czynienia z zamachami terrorystycznymi na zachodzie Europy. My nie dopuścimy do tego żeby w Polsce miały miejsce takie zdarzenia. Jeśli chodzi o praworządność to przypomnę, że we Francji jest stan wyjątkowy z powodu zamachów terrorystycznych i nieudanego procesu integracji. Może warto zadać pytanie Fransowi Timmermansowi dlaczego nie zajmuje się Francją. Przecież wprowadzenie stanu wyjątkowego jest ograniczeniem swobód obywatelskich. Nie słyszymy żadnych opinii ze strony Komisji Europejskiej na ten temat – dodał stanowczo minister, czym kolejny raz znacząco podzielił opinie obywateli.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również