ONR wzoruje się na Hitlerze? Rozklejają obwieszczenia do Żydow jak naziści w getcie

ONR wzoruje się na Hitlerze? Rozklejają obwieszczenia do Żydow jak naziści w getcie Źródło: fot. facebook

Polacy żydowskiego pochodzenia mają prawo być oburzeni. Kontrowersyjna organizacja narodowa ONR postanowiła wywiesić plakaty, które w niepokojący sposób przypominają obwieszczenia rodem z czasów getta warszawskiego. Czy organizacja, która wypiera się nazizmu, właśnie się nim zainspirowała? Podobieństwa są niepokojące. 

Polacy żydowskiego pochodzenia, którzy przeżyli piekło drugiej wojny światowej muszą być wstrząśnięci tym, co mogli zaobserwować wczoraj na ulicach Warszawy. Obóz Narodowo-Radykalny, który wielokrotnie stawał przed polskim sądem z powodu możliwości łamania prawa w zakresie rozpowszechniania treści o charakterze nazistowskim i rasistowskim, znów zszokował obserwatorów polskiej polityki i życia publicznego. Tym razem narodowcy postanowili wydać antysemickie plakaty, które swoim wyglądem w sposób jasny nawiązują do obwieszczeń, jakie mogli obserwować przed ponad 70-cioma laty mieszkańcy warszawskiego getta. Czy ONR odpowie za skandaliczne publikacje?

Polacy oburzeni. ONR wydał "obwieszczenia" w stylu nazistów

O tym, jak wielką tragedią dla Żydów była druga wojna światowa i zbrodnia nazizmu nie trzeba przekonywać nikogo. Miliony zamordowanych w gettach i obozach koncentracyjnych w całej Europie, jak też liczne prześladowania ludności wyznającej judaizm były codziennością i dramatem, z jakim zmagała się Europa między 1933 a 1945 rokiem, pozostawiły ogromne piętno na jednostkach. Ci, którzy przyglądają się historii z pewnością widzą niebezpieczeństwo, jakim jest podobne zachowanie grup narodowych. ONR, który słynie z kontrowersyjnych akcji, postanowił odnieść się do ostatnich napięć na linii Polska - Izrael i w swoim stylu zaatakował Żydów, drukując plakaty o treści "Nie dla żydowskich roszczeń" łudząco przypominających niesławne obwieszczenia, które były jednym z symboli okupacji hitlerowskiej w WarszawieDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy ONR stanie przed sądem?

Na reakcję ze strony środowisk przeciwnych ONR-owi nie trzeba było długo dużo czekać. Tuż po publikacji plakatu, swoje stanowisko zabrał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapowiedział działania prawne przeciwko organizacji zrzeszającej radykalną prawicę. - ONR WZORUJE SIĘ NA PROPAGANDZIE HITLEROWSKIEJ? Z czym kojarzą się Państwu takie "obwieszczenia" jak te rozlepiane przez członków ONR? Dlaczego plakaty "Nie dla żydowskich roszczeń" są wzorowane na hitlerowskich obwieszczeniach wywieszanych na polskich ulicach w czasie hitlerowskiej okupacji? Przypadek? Czy kolejna manipulacja faszyzującej organizacji? Poprzednim razem wstawiali grafiki jasno wzorowane na karykaturze Żyda rodem z organu NSDAP "Der Sturmer". W tamtej sprawie jedna z prokuratur prowadzi już dochodzenie - napisali działacze ośrodka na swoim Facebooku. Działacze, którzy walczą z podobnych zachowaniem, teraz będą próbować wyciągnąć konsekwencje wobec działaczy ONR.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Siostra Barbary Kurdej-Szatan też jest WIELKĄ gwiazdą! Zagrają razem w filmie?
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Dramat Kingi Dudy. Przykre słowa Macieja Musiała, dla córki prezydenta to koniec 
  4. Służby ostrzegają. Nagła zmiana pogody przyniesie groźne rezultaty 
  5. Nie żyje światowej sławy aktor. Zabił go nowotwór 
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło : Facebook  
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News