Polacy obrzucili modlących się w meczecie bekonem. Muzułmanie myśleli, że to zamach

Polacy obrzucili modlących się w meczecie bekonem. Muzułmanie myśleli, że to zamach

Polacy przebywający na Wyspach zakłócili wieczorną modlitwę lokalnych muzułmanów. Mężczyźni obrzucili modlących się w meczecie bekonem, który zakupili w pobliskim supermarkecie. Polacy trafili do aresztu. 

Dwóch Polaków, Piotr Z. i Mateusz P., mieszkających w Camden w Wielkiej Brytanii postanowiło zakłócić wieczorną modlitwę lokalnych muzułmanów. W tym celu zakupili pokaźną ilość bekonu w jednym z supermarketów i udali się do meczetu Al-Rahman.

Mężczyźni po wejściu do środka islamskiej świątyni zaczęli w modlących się muzułmanów rzucać zakupionym bekonem. Zachowanie Polaków wywołało spore zamieszanie w meczecie, niespodziewający się niczego muzułmanie zaczęli uciekać w obawie, że jest to atak terrorystyczny.

Na miejsce została wezwana policja, która bez większych problemów zatrzymała Polaków, którzy jak się szybko okazało - byli pod wpływem alkoholu.

Piotr Z. i Mateusz P. zostali już przesłuchani. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i na chwilę obecną pozostaną w areszcie.

1collage

Lokalna prokuratura przyznaje, że jest to pierwszy taki przypadek gdy ktoś atakuje modlących się w meczecie muzułmanów bekonem.

Tamtejsi muzułmanie oskarżyli Polaków o islamofobię.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: polishexpress
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News