Polacy nie przestali ufać Komorowskiemu, jest współliderem rankingu zaufania
Wiadomości Pikio - 17 Lipca 2015

Polacy nie przestali ufać Komorowskiemu, jest współliderem rankingu zaufania

Mimo że Bronisław Komorowski przegrał w wyborach prezydenckich z Andrzejem Dudą i nie uzyskał reelekcji, nadal ufa mu większość Polaków, a mianowicie 56%. Taki sam wynik osiągnął prezydent elekt Andrzej Duda – wynika z sondażu CBOS.

Wynik jest o tyle ciekawy, że nawet niespodziewana porażka wyborcza nie zdegradowała pozytywnego odbioru społecznego, jakim cieszy się ten polityk według badań nastrojów wśród obywateli. Można się było również spodziewać dużego bonusu zaufania dla Andrzeja Dudy, po tym, jak został wybrany na prezydenta Polski. Na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Kukiz, któremu ufa 48% Polaków. Tuż za nim znalazła się Ewa Kopacz i Beata Szydło – odpowiednio 37% i 33%. Najmniejszym zaufaniem Polacy obdarzają sekretarza stanu w MSZ Rafała Trzaskowskiego – 6%, ministra zdrowia Mariana Zembalę 13%, szefa KORWiNy Janusz Korwin-Mikkego – 14% oraz Janusza Palikota i Ryszarda Petru – obaj po 16% zaufania. Sondaż przeprowadzany był w dniach 1-8 lipca 2015 na losowej próbie 1044 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośrednich wywiadów przez sondażownię CBOS.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News