Polacy nie dowierzają w ten pomysł PiS. Dobra zmiana obejmie...

Polacy nie dowierzają w ten pomysł PiS. Dobra zmiana obejmie... Źródło: Fot. incirlik (Devin M. Rumbaugh) - Wikimedia Commons (Prawo i Sprawiedliwość)

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości bardzo często zaznaczają swoje przywiązanie do religii oraz Kościoła. Wielu Polakom nie podoba się jednak, kiedy sugerują się oni konkretnymi katolickimi zasadami w prowadzeniu polityki państwa. Najnowszy pomysł niektórych członków rządzącego ugrupowania rozwścieczył część obywateli, według których w przyszłości może on ograniczyć ich prawa.

W jednym z ostatnich głównych wydań Informacji Dnia Telewizji Trwam oraz Radia Maryja zebrani eksperci podjęli temat świadczenia, jakim bez wątpienia jest obecnie wypłacane 500+. Przy tej okazji rozmawiali także o rozwodach, których liczba powinna ich zdaniem zostać znacznie ograniczona.

Zaskakujące opinie

Ta plaga zżera nasze społeczeństwo, jest wirusem, który niszczy tkankę społeczną, niszczy kapitał społeczny. Tutaj jest szereg rozwiązań, które można zastosować np. pojednawcze rozprawy, mediacje, terapie i to jest jedna rzecz. Być może warto też pomyśleć o ograniczeniu dostępu do alkoholu - stwierdził w dyskusji na temat rozwodów prezes Fundacji Mamy i Taty, Marek Grabowski. - To jest rzeczywiście bardzo duża skala. W jej wyniku bardzo dużo dzieci jest osamotnionych. Należy więc zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, żeby to prawo dziecka do wychowania w rodzinie pełnej, wychowania przez ojca i matkę, było realizowane - wtórował mu senator PiS, Antoni Szymański. - Polityka prorodzinna to nie tylko finansowanie świadczeń socjalnych czy budowa żłobków i przedszkoli. To także stwarzanie przyjaznego klimatu dla rodziny. Rodziny składającej się z mamy, taty i gromadki dzieci - dodała także w swoim imieniu dziennikarka Telewizji Trwam.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News