Wiele osób, które po wakacyjnym odpoczynku wróciły do domów i wybrały się na zakupy, przeżyło prawdziwy szok. Ceny licznych produktów, przede wszystkim masła, wzrosły nawet dwukrotnie. Polacy zadają więc sobie pytanie, kto jest odpowiedzialny za tę szokującą podwyżkę.

Produkcja masła w Unii Europejskiej znacząco spadła. Spowodowało to bezpośrednio wzrost cen produktu we wszystkich krajach wspólnoty. Jako że niewiele osób się tego spodziewało, problem wywołał ogromną burzę w internecie, nakręcając spiralę oskarżeń wobec rządu PiS.

Prawdopodobnie partia rządząca nie ma z tym jednak nic wspólnego. W obecnej sytuacji politycznej prowokującej skrajne nastroje trudno jej się będzie jednak odciąć od wizerunku polityków podnoszących koszty życia. Złość polaków nie może zaskakiwać – najtańsze masło w jednym z supermarketów zdrożało z 4,39 zł do 5,79 zł, a cena produktów innych firm wzrosła nawet o około 3 zł.

Jednocześnie zaznaczyć trzeba, że posłowie PiS nie wykonują ogromnej pracy, aby wytłumaczyć obywatelom zaskakujące zmiany. Dziennikarze naTemat skontaktowali się w tej sprawie z dwoma przedstawicielami partii. Jeden poprosił, aby następnym razem zadzwonić do niego w poważniejszej sprawie, a drugi stwierdził otwarcie, że nie ma pojęcia, ile w sklepie kosztuje masło. Wzrost cen produktów, chociaż w niewielkiej mierze zależny od PiS, może się więc odbić na wynikach wyborczych sondaży.

...

Zobacz również