Uniwersytet Warszawski przeprowadził badania opinii, z których wynika, że większość Polaków nie chce w swoim najbliższym otoczeniu imigrantów pochodzących z krajów muzułmańskich. Amnesty International apeluje, by polski rząd zadziałał i zmienił stosunek Polaków do imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Z przeprowadzonego badania wynika, że aż 69% Polaków nie chce by w ich bliskim sąsiedztwie osiedlali się imigranci należący do mniejszości etnicznych pochodzących z Bliskiego Wschodu.

Bardzo popularne wśród Polaków jest także przeświadczenie, że napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu działa niekorzystnie na krajową gospodarkę z uwagi na ogromną niechęć tych ludzi do podejmowania pracy i poleganiu jedynie na socjalnej pomocy państwa.

Według Amnesty International polski rząd powinien uruchomić kampanię edukacyjną, która zmieni stosunek Polaków do imigrantów z Bliskiego Wschodu.

W tym samym tonie wypowiedział się brytyjski dziennik The Guardian, który podkreślił, że Polska jest jednym z najmniej przyjaznych dla imigrantów krajów w Europie.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również