Jak wynika z najnowszego badania, Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii są masowo przeciwni opuszczeniu Unii Europejskiej. Tylko co szósty Polak popiera głosowanie za Brexitem w referendum.

Polacy stanowią jedną z największych mniejszości narodowościowych w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z badania IBRIS-u, 79,4 proc. Polaków chce, by Brytyjczycy zagłosowali w referendum za pozostaniem w Unii. Tylko 16,5 proc. jest zdania przeciwnego. 3 proc. badanych się waha, a 1,2 proc. w ogóle nie poszłoby na referendum.

Nasi rodacy zdradzili również, co zrobią jeśli Wielka Brytania zdecyduje się na rozstanie z Unią Europejską. 3 proc. Polaków przekonuje, że wróci do kraju nad Wisłą. 79,9 proc. respondentów będzie starało się pozostać na Wyspach, a do Polski wróci w ostateczności. 9,5 proc. badanych zamierza wyjechać do innego unijnego kraju, a 5,3 proc. wciąż nie ma planu awaryjnego.

Prawie połowa badanych boi się, że po wyjściu z Unii dotkną ich negatywne konsekwencje ekonomiczne oraz związane z procedurami administracyjnymi. Ponad 40 proc. respondentów obawia się wprowadzenia wiz, pozwoleń na pracę oraz wzrostu niechęci wobec imigrantów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również