Mamy informacje o stanie polskich górników po wypadku w Czechach. To prawdziwy cud!
Karol Zaborowski - 22 Grudnia 2018

Mamy informacje o stanie polskich górników po wypadku w Czechach. To prawdziwy cud!

Polacy, którzy ucierpieli w czwartkowej tragedii, nadal przebywają w szpitalu. Teraz został podany dokładny stan ich zdrowia. Dla wielu osób jest to prawdziwy cud.

Polacy pracujący w kopalni CSM w Czechach przeszli przez prawdziwe piekło. Niestety części z nich nie udało się przeżyć. Aż 13 ofiar śmiertelnych pochłonął czwartkowy wybuch metanu, który nastąpił na głębokości 800 metrów. Ranni zostali natychmiast przetransportowani do szpitala, w którym pozostało jeszcze naszych dwóch rodaków. Dla ich rodzin fakt, że wydostali się w jednym kawałku z kopalni, już jest prawdziwym cudem.

Polacy nadal walczą w szpitalu

Tragedia, która miała miejsce w czeskiej kopalni, bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci Polaków. W wyniku tej katastrofy wielu ludzi poniosło śmierć, a ciała większości z nich nadal pozostają uwiezione w kopalni, gdzie ratownicy cały czas walczą z szalejącym pożarem. Kopalnia została jak na razie zamknięta i ciężko powiedzieć, kiedy dokładnie zostanie ponownie otwarta. W szpitalu wciąż przebywają dwaj Polacy. Jeden z nich jest w stanie krytycznym, a jego ciało zostało poparzone w ponad 50%. Stan drugiego z górników na szczęście jest stabilny. Rzeczniczka szpitala przekazała, że noc przebiegła spokojnie i stan poszkodowanych nie uległ zmianie, co jest bardzo dobrą wróżbą zważywszy na ich obrażenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
- Noc przebiegła spokojnie i stan chorych nie zmienił się - powiedziała rzeczniczka. Nad ich zdrowiem cały czas czuwa sztab lekarzy i pielęgniarek, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby mężczyźni, jak najszybciej wrócili do swych rodzin. Co więcej, jeden z nich jest już przytomny, co może sugerować, że już niebawem opuści placówkę w Ostrawie. Miejmy nadzieję, że drugi górnik, którego stan jest znacznie poważniejszy, również szybko odzyska świadomość. Wiele osób trzyma kciuki za obu mężczyzn oraz modli się za ich szybki powrót do zdrowia. Jak na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy lekarze zdecydują się na przeprowadzenie konferencji prasowej. Teraz chcą się skupić przede wszystkim na zdrowiu i dobru swoich pacjentów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Najpiękniejszy w historii hołd dla Kory. Ręce same składają się do braw
  2. Ta zabawka może oślepić Twoje dziecko! Koniecznie sprawdź, zanim znajdzie je pod choinką
  3. Gwiazda serialu „M jak Miłość” zastraszana. „Życzą śmierci mojemu dziecku”
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News