Litości. Znani dziennikarze znowu szkalują Owsiaka, powód zdumiewa

Litości. Znani dziennikarze znowu szkalują Owsiaka, powód zdumiewa Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Ostatni tydzień jest jednym z najtrudniejszych w najnowszej historii naszego kraju. Polacy podzielili się wokół tragicznej śmierci Pawła Adamowicza i rozterek Jerzego Owsiaka. Szefa WOŚP zaatakowali znani dziennikarze, a powód ich zachowania zdumiewa.

Polacy w obliczu mordu na prezydencie Gdańska podjęli dyskusję o stanie państwa i społeczeństwa. Głównymi tematami są kwestie mowy nienawiści, w której dopatruje się źródeł motywacji sprawcy morderstwa, przepisów bezpieczeństwa i ochrony osób ważnych osób publicznych, skuteczności resocjalizacji i sprawności funkcjonowania służb mundurowych. Dzień, w którym Stefan W. dokonał zamachu na scenie "Światełka do nieba" WOŚP, zaszokował opinię publiczną, która domaga się rozwiązania problemu, skazania winnego (winnych?) i przywrócenia ładu. Do tego dochodzi sprawa Jerzego Owsiaka, który po licznych namowach cofnął swoją decyzję o rezygnacji z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Szef Fundacji odszedł ze stanowiska niedługo po tym, jak dowiedział się o ataku. Po kilku dniach próśb i medialnej burzy postanowił o powrocie na poprzednie stanowisko. Decyzja, ze względu na moment jej ogłoszenia spotkała się z szeroką krytyką ze strony znanych dziennikarzy.

Polacy znów głęboko podzieleni

Już natychmiastowa, emocjonalna i raczej nieprzemyślana reakcja Owsiaka na wiadomość o zamachu wywołała sporą krytykę. Prawdziwą falę niepochlebnych ocen wobec Owsiaka wzbudziła jego decyzja o powrocie, którą podjął i ogłosił wczoraj, czyli w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza. Polacy doszukują się w niej wyrachowania związanego z chęcią osiągnięcia rozgłosu i wybicie się na tragedii prezydenta Gdańska. W takim tonie wypowiadają się znani dziennikarze, którzy swoje zdanie zawarli w twitterowych postach. - Powrót Owsiaka jest mi obojętny, bo orkiestra to głównie ludzie. Ale odejście w dniu śmierci Adamowicza i powrót w dniu pogrzebu jest co najmniej błędem. To jest czas pamięci o Adamowiczu a nie skupiania się na rozterkach JO [Jerzego Owsiaka - red.]. Choć jego powrót zapewne wzmacnia WOŚP - pisze dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Na te wydarzenia zareagował także Łukasz Warzecha dziennikarz "Do Rzeczy". - Naród błagał św. Jurasa tak długo, żeby nie odchodził, aż św. Juras się łaskawie zgodził. Przecież to jest tak nieprawdopodobna groteska, taki brak konsekwencji i powagi, że naprawdę nie wiem, jak można tego nie widzieć - napisał Warzecha. - Mnie żenuje, że ustawił się w centrum uwagi zarówno w dzień śmierci Adamowicza, jak i w dzień jego pogrzebu - odpowiedziała na powyższy tweet blogerka Kataryna.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Wczoraj w Bazylice Mariackiej na gdańskiej starówce odbyła się msza pogrzebowa Pawła Adamowicza. Nabożeństwo poprowadził metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. W kościele zjawili się przedstawiciele rządu i ważni goście, m.in. Lech Wałęsa i Donald Tusk. Władze RP reprezentowali Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda, Piotr Gliński i urzędnicy ważnych placówek. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Podpisz petycję! Apelujemy, żeby Jerzy Owsiak pozostał prezesem WOŚP
  2. WSTYD! Andrzej Duda na pogrzebie Adamowicza nie podał ręki swoim "przeciwnikom"
  3. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News