rada ministrów
fot.youtube.com/radaministrów
Mateusz Wysokiński - 2 Grudnia 2018

Będą masowe dymisje w rządzie PiS? Polacy wskazali ministrów

Polacy nie są ostatnimi czasy zadowoleni z rządów PiS. Ostatnio w mediach krąży plotka, jakoby Jarosław Kaczyński planował rekonstrukcję całego rządu. Mieszkańcy naszego kraju wskazali, jakich ministrów rząd PiS powinien się pozbyć.

Polacy mają powoli dość rządów Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo tego, że partia rządząca nadal sondażowo wygrywa, to dystans dzielący ją z opozycją zmniejsza się. Duża w tym zasługa szefów poszczególnych resortów, którzy zdaniem dużej części obywateli Polski nie spełniają dobrze swoich funkcji. Specjalny sondaż wskazał, którzy z ministrów powinni zostać wyrzuceni ze stanowisk.

Polacy chcą dymisji w rządzie

Badanie Wirtualnej Polski na platformie Ariadna przeprowadzone zostało w ciągu ostatniego tygodnia. Czytelnicy portalu chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat rządzących i postanowili odpowiedzieć na pytanie: Który z ministrów Prawa i Sprawiedliwości powinien zostać zdymisjonowany. Aż 40% ankietowanych stwierdziło, że była premier Beata Szydło, która obecnie piastuje stanowisko ministra bez teki, jest pierwszą osobą, której Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki powinni podziękować na współpracę. Kolejne miejsca na podium zajmują Anna Zalewska, szefowa resortu edukacji odpowiedzialna za niesłynną reformę szkolnictwa, jak też przewodniczący MON Mariusz Błaszczak. Brak zaufania wśród głosujących wzbudzają także Jarosław Zieliński (Wiceminister MSWiA), Piotr Gliński (Ministerstwo Kultury), jak też minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ankietę kończą głosy na Jarosława Gowina (Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego), Joachima Brudzińskiego (MSWiA), Krzysztof Tchórzewski (Ministerstwo Energii) i Jacka Czaputowicza (MSZ).DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
TaśmyTaśmy, które wywołały polityczne trzęsienie ziemi w PolsceCzytaj dalej

Beata Szydło się broni

Była premier, która obecnie jest pod ostrzałem mediów i jest dystansowana przez Jarosława Kaczyńskiego od obozu władzy, postanowiła zabrać głos dotyczący swojej osoby. Zdaniem kobiety, jest ona ofiarą zaistniałej sytuacji i ze swoich obowiązków wywiązuje się w stopniu dobrym. – Też już słyszałam, w tej chwili cała Polska zastanawia się, co robi Beata Szydło, opozycja nie ma nic lepszego, tylko żeby atakować Beatę Szydło albo Prawo i Sprawiedliwość. Ale przygotowujemy też nowe projekty, nowe plany na kolejne lata – powiedziała była premier. Czy te argumenty przekonają Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego do zostawienia kobiety na stanowisku? Głos polskiego wyborcy na rok przed kolejnymi elekcjami będzie dla partii bardzo istotny. Czy PiS zdecyduje się więc ryzykować swoim poparciem dla postaci byłej premier? Czas pokaże. 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News