Polacy nie wiedzą co się dzieje. Wiele miejscowości zniknie z mapy Polski

Polacy nie wiedzą co się dzieje. Wiele miejscowości zniknie z mapy Polski

Polacy zdezorientowani! Miejscowości znikają z mapy, urzędnicy tłumacza się standardowymi zmianami i aktualizacjami na mapie Polski. Wszystkich zmian w topografii i fizjografii, które będą obowiązywać już w przyszłym roku jest łącznie 78. 

Polacy zaniepokojeni nowym oświadczeniem ministerstwa. Ogłoszono zmiany na terytorium Polski. Zmiany terytorialne dotyczą ingerencji w nazwy miejscowości lub ich całkowitego usunięcia. Zmiany fizjograficzne zaś, to zmiany, które obejmują środowisko naturalne, takie jak nazwy nizin, pasm górskich czy zbiorników wodnych. Zmiany wprowadzane zostają za każdym razem przez utworzoną przy boku Ministra specjalnie tego celu Komisję do Spraw Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych.

Czy polacy się na to zgadzają?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że wszystkie zmiany były konsultowane z mieszkańcami terytoriów, których dotyczą aktualizacje. - Większość biorących udział w konsultacjach poparła proponowane zmiany - deklarują w specjalnym komunikacie urzędnicy. Nie zmienia to jednak faktu, że większość osób, które nie zamieszkują na stałe danego terytorium, od nowego roku z pewnością będą miały problem z odnalezieniem się. Od 1 stycznia 2019 r. okaże się, że pewne miejscowości zniknęły całkowicie z mapy,a inne zmieniają nazwę.

Nie jest aż tak źle

Zmiany proponowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie są inwazyjne. Część nazw miejscowości nie funkcjonuje już w oficjalnym systemie terytorialnym. Nie mieszka w nich ani jedna osoba. Inne wprowadzają kosmetyczne zmiany, które pomogą jedynie w nawigacji. MSW informuje, że ilość z mian wprowadzanych w tym roku jest zaskakująco niska. Poprzednie aktualizacje zawierały ich aż 218! Zmiany obejmują całe terytorium Polski. Z mapy województwa mazowieckiego zostaną zniesione miejscowości Pęcice i Niedziałki-Nowopole. W świętokrzyskim zniknie fragment wsi Polesie-Towarzystwo. Zmiana nazwy dotycz między innymi miejscowości w województwie podlaskim, która z Kolonia Krągłę przejdzie na Kruchłe.
DALSZCZY CIĄG ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Polacy zapłacą

Paszporty czy prawa jazdy, a nawet dowody osobiste, które zawierają nieaktualne informacje zostaną unieważnione. Oznacza to, że wszyscy mieszkańcy terenów objętych zmianami są zobowiązani do wymiany dokumentów. Koszt wyrobu nowego dokumentu to około pięćdziesięciu złotych. Wszystkie koszty zostaną pokryte z kieszeni obywateli. Do tego dochodzi wiele roboczogodzin, które zostaną wykorzystane na aktualizację danych w systemach państwowych. Nie tylko dokumenty są skierowane do poprawy. Do nowo obowiązujących przepisów muszą zostać przystosowane również wszelkiego rodzaju mapy. Oznacza to dużo pracy dla geodetów i kartografów, którzy aktualizacją danych będą musieli zając się jak najszybciej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tysiące wyszły na ulice! Europejskie państwo CAŁKIEM zmieni nazwę
  2. Nowy Rok będzie koszmarem dla milionów Polaków. Kraj ogarnie paraliż
  3. 19-latek zgwałcił umierającą koleżankę. Potem opublikował jej zdjęcia
  4. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  5. Znaki zodiaku i nowe fryzury. Zobacz, na jaką ZMIANĘ powinnaś się zdecydować
Następny artykuł