Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie specjaliści Tesco nie wykazali się wyczuciem. W konsekwencji swoich nieprzemyślanych działań mocno zdenerwowali Polaków.  Nasi rodacy zostali znieważeni i dlatego chcą zburzyć sklep.

W przedświątecznym czasie w galeriach handlowych aż roi się od świątecznych ozdób, światełek, choinek, ryb i oczywiście propozycji prezentów. W świąteczny klimat wprowadzają także zimowe piosenki i kolędy. Cała ta „magiczna” otoczka ma nas przenieść w świąteczny nastrój kupowania. Dobrze wie o tym sieć marketów Tesco, która wpadła na genialny pomysł, aby ich zagranicznym klientom na Wyspach Brytyjskich zrobiło się po prostu miło.

ZOBACZ TAKŻE: Podwyżki nie dotykają polityków. Mają sklep z KILKA RAZY NIŻSZYMI cenami niż Polacy

Zapomnieli o Polakach

Co wymyślili? W Reading powiesili wielki baner na swojej głównej bramie z napisem „Wesołych świąt” w różnych językach. Oczywiście zaczynając od angielskiego, po niemiecki, hebrajski, islandzki, arabski, grecki i japoński. Niestety, nie znajdziemy tam napisu w języku polskim, bo… prawdopodobnie o nim zapomniano.

Nie widzielibyśmy w tym problemu, gdyby nie fakt, że sieć brytyjskich sklepów zatrudnia bardzo wiele osób polskiej narodowości.

To dziwne i po prostu przykre – mówił jeden z pracujących tam rozczarowanych Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedawcy wpadli w furię. Szokujące zmiany ws. płacenia kartą we WSZYSTKICH sklepach

Chciał powiedzieć o tym światu

O zaistniałej sytuacji poinformował polski serwis „Polish Express”, do którego zgłosił się jeden z rozżalonych czytelników. To właśnie on nadesłał zdjęcie felernego baneru, który zawisł na głównej bramie największego brytyjskiego dyskontu.

Tylu polskich pracowników pracuje dla Tesco, a na głównej bramie zabrakło polskiego ‚Wesołych Świąt'” – napisał pod zdjęciem.

To przykre zdarzenie wywołało wiele emocji w pracownikach Tesco pochodzących z Polski. Polacy stanowią na Wyspach Brytyjskich większą część pracowników sieci Tesco i brak polskiej wersji „Wesołych świąt” był dla nich wręcz poniżający. Wprawdzie jest to tylko świąteczny baner, ale warto pamiętać, że miał on znaczenie sentymentalne.

Źródło: natemat.pl

 

fot. polishexpress.co.uk

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

...

Zobacz również