Premier ujawnił ostatnie przed śmiercią słowa ojca. Zawierają niezwykle ważną treść

Premier ujawnił ostatnie przed śmiercią słowa ojca. Zawierają niezwykle ważną treść Źródło: .

Polacy usłyszeli dziś smutną wiadomość o śmierci Kornela Morawieckiego. Jego syn, premier Mateusz Morawiecki wyznał, jakie były jego ostatnie słowa. Zawierają bardzo ważne przesłanie.

Polacy dowiedzieli się o śmierci opozycjonisty antykomunistycznego z czasów PRL i marszałka seniora, Kornela Morawieckiego, dziś po południu. Ojciec obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego, walczył w ostatnim czasie z ciężką chorobą - nowotworem trzustki. Przed śmiercią zdążył powiedzieć słowa, zawierające bardzo ważny przekaz. Podzielił się nimi premier.

Polacy usłyszeli ostatnie słowa Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki od kilku miesięcy walczył z nowotworem trzustki, który z każdym dniem zabierał mu wiele zdrowia. Na początku roku zdiagnozowano u niego także żółtaczkę. Wówczas polityk trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację wycięcia guza i rozpoczął chemioterapię. Kuracja była bardzo ciężka, ale poseł dążył do udziału w wyborach. Niestety, choroba zabrała go wcześniej. Kornel Morawiecki zmarł dzisiaj.

Mateusz Morawiecki wielokrotnie opowiadał o swoich relacjach z ojcem. Gdy dziś przed południem był gościem w redakcji Faktu, wyznał, jak wyglądały ostatnie chwile, które z nim spędził. Kornel Morawiecki, który był opozycjonistą w czasach PRL-u, założycielem Solidarności Walczącej, przekazał synowi bardzo ważne, krzepiące przesłanie. Tych słów warto wysłuchać, dlatego premier podzielił się nimi.

- Jedne z ostatnich słów, które wypowiedział były takie, żeby cały czas myśleć o Polsce i żeby wypracowywać zgodę narodową. To była od dawna taka jego myśl, którą starał się promować - wyznał Mateusz Morawiecki w rozmowie z Faktem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kornel Morawiecki z Orderem Orła Białego

Trudno powiedzieć, jak ta tragiczna sytuacja wpłynie na działalność premiera Morawieckiego podczas kampanii wyborczej. Wcześniej szef rządu starał się nie zaniedbywać obowiązków i łączyć je z wizytami w szpitalu. W wyborach planował wziąć udział także Kornel Morawiecki, do końca liczył, że uda mu się zdobyć mandat posła na kolejną kadencję.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Już od jutra wzrosną emerytury. Wiadomo, kto i ile na tym zyska, niektórzy będą wściekli

Przed śmiercią prezydent Andrzej Duda odznaczył Kornela Morawieckiego Orderem Orła Białego za znamienite usługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Prawdopodobnie wkrótce pojawią się też informacje dotyczące terminu pogrzebu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!
  2. Kryzys w małżeństwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Tabloid wylicza jej WSZYSTKICH mężczyzn, nie jest dobrze
  3. Rówieśnicy zobaczyli, jak wygląda jego mama i zgotowali mu piekło. Weszła do jego pokoju i dokonała odkrycia, przez które już zawsze będzie cierpieć
  4. Fryzjer mył mu włosy szamponem, a potem klientowi zrobiło się ciemno przed oczami. 3 dni walczył o życie
  5. Zdjęcia z wesela, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Żenująca kompromitacja

Źródło: Fakt

Następny artykuł