Ręce opadają. Ksiądz w polskiej miejscowości podsumował zbiórkę pieniędzy, zwyzywano tych, którzy dali najmniej (ZDJĘCIE)

Ręce opadają. Ksiądz w polskiej miejscowości podsumował zbiórkę pieniędzy, zwyzywano tych, którzy dali najmniej (ZDJĘCIE) Źródło: iturek.net

Polacy w całym kraju są zszokowani. W jednej z miejscowości w województwie wielkopolskim ksiądz Ograbisz podsumował tegoroczną zbiórkę pieniędzy na drzwi do nowego domu, w którym mieszka. Wybrał te o wartości 30 tysięcy złotych. Duchowny w przykościelnej gablocie piętnuje parafian, którzy ofiarowali najmniejsze datki.

Polacy w całym kraju nie kryją oburzenia. Wszystko za sprawą zdjęcia zrobionego w jednej z parafii powiatu tureckiego. Ksiądz z kościoła w Psarach w przykościelnej gablocie umieścił  szokujące rozliczenie zbiórki na drzwi do swojego nowego domu. Ponieważ nie udało mu się zebrać całej sumy, która wynosiła 30 tysięcy złotych, publicznie skrytykował skąpstwo wiernych. Duchowny nie przebierał w słowach. 

Polacy nie wierzą, że to prawda. Mieszkańcy potwierdzają, że to już nie pierwsza taka akcja tego proboszcza

W okolicach świąt Bożego Narodzenia w gablocie kościoła parafialnego w Psarach w województwie wielkopolskim pojawiła się informacja dotycząca rozliczenia zbiórki na drzwi do plebanii. Ksiądz Grzegorz Ograbisz spodziewał się zebrać niebagatelną sumę 29 650 złotych. Niestety, parafianie przekazali na ten cel jedynie 10 725 złotych. Proboszcz wyliczył, że ofiarność wiernych osiągnęła zaledwie 36% wymaganej kwoty. 

W gablocie parafianie zostali podzieleni według miejscowości na dwie grupy: tych, którym należy się "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon", natomiast w drugiej kategorii znaleźli się wierni określeni jako "KPINA I SZYDERA Z Ks. Proboszcza". Pierwsza grupa to mieszkańcy ul. Wiśniowej, Komunalnej, Sportowej, Olszówki (działek), Słonecznej oraz Gajówki, ale tylko ci "którzy złożyli ofiarę 50 zł". Z kolei z księdza proboszcza zakpiły osoby mieszkające na ul. Wichertowej, Paulinowej, Spacerowej, Lipcowej, Orzechowej, Olszówki, Dąbrowy i Radyczyn. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skąpców spotka surowa kara 

Jeden z mieszkańców parafii poinformował, że podsumowanie zbiórki pojawiło się w gablocie przykościelnej już około tydzień temu. Ogłoszenie zostało opatrzone także cytatem z Pisma Świętego.

Ksiądz Ograbisz zachęcił wiernych do zapoznania się z rozdziałem 12. Ewangelii wg św. Łukasza. Fragment brzmi następująco: „Głupcze , jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?"

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska zdradziła prawdę o byciu Pierwszą Damą. Nie było łatwo

2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Nie wiadomo jednak, czy ten tekst dotyczy bardziej parafian czy autora podsumowania. 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: iturek.net 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News