Polacy nie odpuszczają
Pikio.pl
Monika Majko - 31 Października 2020

Decyzja zapadła, pojawił się jasny komunikat. Zacznie się już w poniedziałek i obejmie całą Polskę, nie ma odwrotu

Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość i pogodzić z kolejnymi utrudnieniami. Zacznie się już w poniedziałek, w sieci pojawiły się oficjalne informacje w tej sprawie.

Polacy tłumnie wyszli na ulicę w związku z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i nie zamierzają odpuszczać. Już w poniedziałek odbędą się kolejne masowe protesty. Wczoraj przekazano oficjalne informacje w tej sprawie, nie ma odwrotu.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

Polacy nie odpuszczają, protesty będą trwać dalej

Po czwartkowym wyroku sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekli, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP, na ulicach polskich miast pojawiły się tłumy protestujących. Pierwsza demonstracja odbyła się już tego samego dnia wieczorem, pod domem szefa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. W następnych dniach do protestów w Warszawie dołączyły kolejne miasta, a Strajk Kobiet objął zasięgiem cały kraj.

Wczoraj w stolicy odbył się największy z dotychczasowych protestów. Wydarzenie pod hasłem "Marsz na Warszawę" zgromadziło dziesiątki tysięcy demonstrantów, którzy przez kilka godzin maszerowali przez miasto, pokojowo manifestując swoje niezadowolenie z działań obecnego rządu i skutecznie blokując ruch uliczny.

Podczas protestu doszło do zamieszek z agresywnymi przedstawicielami m.in. środowiska pseudokibiców, a także grupami nacjonalistów. Do ataków doszło na placu Zamkowym oraz w rejonie ronda de Gaulle’a, niezbędna była interwencja policji. Funkcjonariusze zatrzymali już ponad 30 osób uzbrojonych m.in. w pałki teleskopowe, wyroby pirotechniczne oraz gaz obezwładniający.

- Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem. [...] Podobno pokazała się informacja że dostałem gazem od policjantów. Stanowczo dementuję. Zostałem zaatakowany przez bojówki Kaczyńskiego, zwykłych nazioli kiedy im zastąpiłem drogę przy ich ataku - przekazał poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Kolejny protest w ramach Strajku Kobiet zaplanowano na poniedziałek

To jednak nie był ostatni z protestów w ramach trwającego właśnie strajku kobiet. Już w piątek przedstawicielki ruchu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały, że w przyszłym tygodniu odbędą się kolejne demonstracje. Zacznie się już w poniedziałek, na ten dzień zaplanowano kolejną blokadę miast.

– To jest parada wolności, to jest karnawał wolności, to jest wolność, której nam żaden przestraszony gnojek nie odbierze. Nawet jak będzie go obstawiać, a nas straszyć cała polska policja. Pamiętacie, że w poniedziałek BLOKUJEMY WSZYSTKO?– można przeczytać w piątkowym wpisie na twitterowym koncie Strajku Kobiet.

Dzisiaj grzeje: 1. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

2. Kościół zamknięty, wierni nie wezmą udziału w dzisiejszych mszach. Pilną decyzję podjął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju

3. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków

Organizatorki protestów nie mają zamiaru rezygnować i przekonują, że demonstranci zostaną na ulicach, dopóki władza nie spełni postulatów, które wystosowano w tym tygodniu. Wśród nich jest m.in. dymisja obecnego rządu oraz powołanie nowego Rzecznika praw Obywatelskich.

W niedzielę ma dojść do spotkania Rady Konsultacyjnej Strajku. W jej składzie znajdą się eksperci i ekspertki od tematów, które pojawiają się wśród postulatach protestujących , a także - jak zaznaczono - osoby związane kiedyś z Solidarnością.

strajk

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoring
  2. Niedawno grał z Polską, teraz nie żyje. Tragiczna śmierć 36-letniego piłkarza
  3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  5. Trwa walka o życie, sytuacja jest krytyczna. Widzowie TVN wstrzymali oddech, Anna Dymna poinformowała
  6. Zaćmienie Księżyca i deszcze meteorytów. Listopadowe noce będą zachwycały. Kiedy i gdzie spojrzeć w niebo
  7. Najpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News