Polacy będą płacić jeszcze więcej? Trwają rozmowy nad wprowadzeniem nowego podatku, który dotknie nas wszystkich

Polacy będą płacić jeszcze więcej? Trwają rozmowy nad wprowadzeniem nowego podatku, który dotknie nas wszystkich Źródło: Pixabay/gosiak1980

Polacy być może będą musieli się przygotować na jeszcze większe opłaty, jeżeli wprowadzony zostanie nowy podatek. Póki co trwają rozmowy na ten temat. Jest to finansowe obciążenie, które dotknie nas wszystkich.

Polacy muszą się przygotować na podwyżki cen. Jest to ściśle związane z projektem wprowadzenia zupełnie nowego podatku, który miałby wpływ na wydatki wszystkich obywateli. Póki co prowadzone są dopiero wstępne dyskusje na ten temat. Ten pomysł jednak może wielu osobom nie przypaść do gustu. 

Polacy będą płacić więcej? 

Polacy mogą zostać obłożeniu nowym podatkiem dotyczącym bardzo popularnych produktów spożywanych na co dzień. Związane jest to z troską o zdrowie obywateli. Nie wszystkim jednak podoba się ta koncepcja. 

Pomysł ma na celu walczenie z plagą otyłości w społeczeństwie. Chodzi o podatek, którym miałby zostać objęty cukier. Wprowadzenie tego obostrzenia korzystnie wpłynęłoby na budżet państwa, lecz sami obywatele odczuć by go również mogli patrząc na swoje domowe budżety. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Cukrowa danina 

Jarosław Pinkas, szef inspekcji sanitarnej i krajowy konsultant ds. zdrowia publicznego, przyznaje, że taki pomysł coraz częściej pojawia się w dyskusjach dotyczących spożywania cukru przez Polaków. Według niego taka koncepcja sprawiłaby, że producenci żywności zmieniliby receptury w celu wytwarzania zdrowszych produktów. Podatek miałby objąć cukier znajdujący się w napojach. 

Pierwszy raz instytucja publiczna zaapelowała o wprowadzenie takiego obostrzenia. Ma to być również krok w kierunku jeszcze intensywniejszej walki z plagą otyłości, szczególnie wśród dzieci. Zdrowie konsumentów jest główną motywacją, jeżeli chodzi o ten projekt. Wiązałoby się to również z wpłynięciem do budżetu państwa kwoty w wysokości 2,2 mld zł. 

Co ważniejsze, dzięki temu mniej osób chorowałoby z powodu nadmiernego spożywania cukru. Przeciwko nowemu podatkowi protestuje Związek Producentów Cukru. Argumentuje to kwestią mniejszych producentów, którzy z pewnością ucierpieliby na tego typu rozwiązaniu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia
2. Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "Biskajskie ciepło"

Projekt jest na razie w fazie omawiania i konsultacji. Prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów, stwierdził, że jest to bardzo ciekawa koncepcja, ale wymaga ona dokładnego przekalkulowania zysków i strat. Jak twierdzą eksperci, wzrost cen produktów słodzonych wcale nie sprawia, że klienci sięgają po nie rzadziej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanaira w Polsce już NIE ZOBACZYMY. Odważny krok firmy
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
  3. Koszmar, pociąg stanął w ogniu, ludzie wyskakiwali przez okna. 62 pasażerów nie żyje, 31 jest rannych, tragedia za granicą
  4. Położne aż zbladły gdy zobaczyła jej synka. Mama spojrzała na jego twarz i sama omal nie zemdlała, nie spodziewała się takiego widoku
  5. Zmieszaj trzy tanie składniki i wypij przed snem. W ten sposób szybko zaczniesz tracić zbędne kilogramy

Źródło: Polsat News 

Następny artykuł