Polacy stracą pieniądze na nowych przepisach
Flickr/Arek Olek
Konrad Karpiuk - 30 Sierpnia 2019

"1500 minus" obejmie 2 miliony Polaków. To skutek nowych przepisów wprowadzonych przez rząd PiS

Polacy będą tracić pieniądze przez nowe przepisy wprowadzone przez PiS, które przeciwnicy partii rządzącej nazwali "1500 minus". Zmiany obejmą aż 2 miliony Polaków.

Polacysą przerażeni nowymi przepisami, które będą drenowały ich portfele. Aż dwa miliony Polaków zapłaci 1500 złotych rocznie więcej. W efekcie dużo z nich będzie musiało zmienić pracę. To wina nowych składek na ZUS, które będą wyjątkowo obciążać portfele.

Polacy zapłacą aż 1500 złotych rocznie więcej

Zmianami zostaną objęci przedsiębiorcy, dla których ma być podwyższona miesięczna składka ZUS o 120 zł - czyli ubezpieczeniowy koszt prowadzenia działalności (nie licząc składki zdrowotnej) ma wynieść 1450 zł. Rocznie zapłacą 1500 zł więcej niż dotychczas. Nowy koszt zniechęci wielu do dalszego prowadzenia firmy, co w efekcie spowoduje rozrost szarej strefy, lub rezygnację ze świadczenia usług i przejście na pracę etatową.

gwiazda serialu przyjaciółkiGwiazda serialu "Przyjaciółki" pozuje na plaży bez stanika. Fani są zachwyceni jej wyglądemCzytaj dalej

Co prawda PiS obiecał, że będzie istniał również "mały ZUS", służący mniejszym przedsiębiorcom, którzy nie osiągają aż tak wysokich przychodów, żeby móc sobie pozwolić na opłacenie standardowej stawki. Problem w tym, że mniejsze opodatkowanie dotyczy znacznie mniejszej grupy Polaków, bo zaledwie 170 tysięcy przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy mają dosyć coraz większych składek

Efektem podniesienia składek jest zwiększenie przeciętnych wynagrodzeń w Polsce, co automatycznie wpływa na podniesienie składek w Polsce. Jak jednak zaznacz ekspert, większe zarobki pracownika nie oznaczają jednoznacznie większych dochodów pracodawcy. Co za tym idzie - dodatkowy podatek jeszcze bardziej zmniejszy zyskowność wielu firm.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagły zwrot akcji ws. śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Prokuratura wydała oficjalny komunikat
2. Ile zarabiał Piotr Woźniak Starak? Zarabiał fortunę, w pełni zasłużenie

Wielu przedsiębiorców jest sfrustrowanych. Nowe podatki podkopują ich działalność, a w związku z rozrostem programów socjalnych, fiskalizm państwa rośnie. Niektórzy czują się oszukani, kiedy osoby z dziećmi dostają pieniądze bez państwa, a przykładowy bezdzietny przedsiębiorca z roku na rok, płaci coraz to większe składki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszła tajemnica Piotra Woźniaka-Staraka. Tylko garść Polaków o tym wiedziała. Zbieramy szczęki z podłogi
  2. Tłumy gwiazd na pogrzebie Woźniaka-Staraka. Padły poruszające słowa: ''Nie mam już serca''. Wszyscy płakali
  3. Wiadomo, kim są ofiary wybuchu w Warszawie. Do mediów wyciekły szczegóły
  4. Klienci Biedronki oskarżają pracowników o perfidny proceder. Chodzi o nowe Słodziaki
  5. Drugi dzień pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Zebrani spojrzeli w niebo i ujrzeli jego rodzinę

TataTata zgwałcił swojego 6 letniego synka razem z kolegami. Dziecko milczało, żeby ojciec nie poszedł do więzieniaCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News