Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy

Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy Źródło: Cannock Police Twitter.com

Polacy muszą przygotować się na to, że już niedługo do ich drzwi zapukać może urzędnik. Nie ma możliwości, aby nie odpowiedzieć na pytania przez niego zadane, udział będzie obowiązkowy dla wszystkich. Kontrole z racji sporej ilości domostw do odwiedzenia potrwają aż przez trzy miesiące. Wiadomo co będzie przedmiotem kontroli i czemu szczególnie przyjrzą się urzędnicy.

Polacy mogą być zaskoczeni słysząc pytania zadawane przez urzędników, którzy już za kilka tygodni pojawią się w progach ich domów. Wiadomo kto może być pewien odwiedzin oraz tego jakie przedmioty naszego majątku znajdą się w centrum zainteresowania. Wywiad przeprowadzony zostanie w sposób bardzo szczegółowy i będzie później analizowany. 

Którzy Polacy przywitają niedługo urzędników?

Polacy posiadający gospodarstwa rolne obowiązkowo muszą wziąć udział w spisie rolnym, który rozpocznie się 1 września i potrwa aż przez trzy miesiące, do 30 listopada 2020 roku. Pytania mogą zaskoczyć wiele osób, szczególnie, iż urzędnicy będą bardzo skrupulatni i zapytają o rzeczy, które przeważnie nie należą do przedmiotu rozmów z osobami trzecimi. Nie wszyscy Polacy znajdują się na liście miejsc, które zostaną odwiedzone przez rachmistrzów.

Wizyty z urzędu spodziewać mogą się wszyscy prowadzący gospodarstwa indywidualne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz wszystkie gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne, takie jak spółdzielnie czy spółki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Interesuje ich przede wszystkim kwestia majątkowa

O co zostaną zapytani Polacy? Przede wszystkim należy przygotować się na pytania związane z sytuacja materialną w danym gospodarstwie domowym. Padną pytania o wysokość pensji czy emerytur oraz o nieruchomości takie jak mieszkania czy domy posiadane na własność. To jednak nie wszystko, ponieważ powszechny spis rolny pozwoli na zebranie wiadomości na temat danych osobowych każdego rolnika, czy prowadzona jest jakakolwiek działalność poza rolnicza, określenie wysokości udziału działalności rolnej w całościowych dochodach gospodarstwa oraz m.in. zysków wynikających ze sprzedaży produktów rolnych. Jest kilka możliwych sposobów udziału w powszechnym spisie rolnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców

2. Pilna akcja poszukiwawcza. Ciężko chora Nikola zniknęła bez śladu

3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Nie tylko stacjonarnie, można skorzystać również z internetowej formy

Jak podaje SuperExpress istnieją trzy możliwe ścieżki udziału rolnika w spisie. Najbardziej oczywiste wydaje się odwiedzenie gospodarstwa przez rachmistrza terenowego. Druga możliwość to wywiad telefoniczny przeprowadzony przez urzędnika, ale młodsi rolnicy docenią opcję samospisu dokonywanego przez specjalną aplikację dostępną na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Miała 15 lat, gdy usłyszała o niej cała Polska. Gwiazda „Cześć, Tereska” stoczyła się na samo dno

Źródło: SuperExpress

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News