Pilna decyzja MSZ, wprowadzono procedury kryzysowe. Niestety, trwa poważna awaria systemu e-wyborów

Pilna decyzja MSZ, wprowadzono procedury kryzysowe. Niestety, trwa poważna awaria systemu e-wyborów Źródło: piqsels.com Creative Commons Zero - CC0

Polacy byli zdziwieni, kiedy nie mogli dopisać się do spisu wyborców. Niedługo później dowiedzieli się, że trwa bardzo poważna awaria systemu e-wyborów. Ci, którzy w ostatniej chwili chcieli znaleźć się na liście wyborców, musieli się gorzko rozczarować. Ministerstwo Spraw Zagranicznych błyskawicznie wprowadziło odpowiednie procedury kryzysowe.

Polacy są wściekli, nie mogli dopisać się do spisu wyborców w ostatniej chwili. Mieli na to tylko jeden dzień. W nocy zaczęły się problemy z system, MSZ podjął natychmiastowe działania. Wyborcy musieli dopisać się w inny sposób.

MSZ wydało komunikat, Polacy oburzeni

Obywatele Polski mieszkający za granicą, a którzy chcieli tuż przed ustalonym terminem dopisać się do spisu wyborców, musieli obejść się smakiem. Oburzających postów w tej sprawie nie brakowało. Polacy byli rozczarowani tym, że nie mają możliwości wypełnić swojego obywatelskiego obowiązku. Jednoczenie MSZ próbowało uratować sytuację; osoby chcące dopisać się do spisu poinformowano o innych skutecznych sposobach.

- Problemy techniczne systemu wspomagającego elektroniczny zapisy do spisu wyborców (e-wybory) trwały 1 godz. 42 minuty; służby teleinformatyczne MSZ wdrożyły procedury kryzysowe służące natychmiastowemu usunięciu problemu - poinformował we wtorkowym komunikacie MSZ. Jednocześnie informujemy, że zapisy do spisu wyborców za granicą przeprowadzone były zgodnie z harmonogramem i rozpoczęły się 9 czerwca 2020 roku. Od początku informowaliśmy wyborców na temat wszystkich możliwych form zapisów, które, poza systemem e-wybory, obejmowały również inne sposoby (mail, telefon, telefaks) - można przeczytać w obszernym oświadczeniu MSZ.

Wyborcy skarżą się na chaos

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy chcieli zapisać się przez stronę internetową, aby móc zagłosować w II turze. Niektórzy wiedzieli, że mogą to zrobić innymi drogami, inni sądzili, że jest to możliwe tylko przez odpowiedni system. Teraz konsulowie na podstawie otrzymanych e-maili, faksów i notatek z rozmów telefonicznych zajmują się dopisaniem każdego do spisu wyborców. Urzędnicy obiecują, że każdy, kto przesłał odpowiednie informacje, znajdzie się na liście.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne doniesienia o Mateuszu Morawieckim. Niestety, żywioły uderzyły w jego dom, wstrząsające zdjęcie
2. Wzruszający pogrzeb Polki i jej córeczek w Kanadzie. Zginęły pod kołami pirata drogowego

Należy przypomnieć, że Polacy przebywający za granicą, którzy nie zarejestrowali się przed I turą głosowania, a chcą zagłosować w II turze metodą korespondencyjną, mieli czas do północy 20 czerwca, aby zapisać się za pomocą rządowej strony. Osoby, które zarejestrowały się przed I turą nie muszą wypełniać kolejnych dokumentów, ich dopisanie do spisu jest ważne w II turze

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miarka się przebrała, Magda Gessler nie powstrzymała wściekłości. Poszło o jej wygląd, padły mocne słowa
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Chłopczyk chciał nakarmić psa. Nikt nie mógł przewidzieć, co się za chwilę stanie, nagranie mówi wszystko
  4. Mało kto wie, co łączy Eleni z bratem męża. Nie chodzi tylko o więzy rodzinne, fani przecierają oczy ze zdumienia
  5. Magda Gessler pokazała zdjęcie, ale nie przewidziała reakcji. Fanka zauważyła ważny szczegół, chodzi o włosy
  6. Wszyscy usłyszeli słowa Agaty Dudy. Mikrofon uchwycił, co powiedziała pod koniec wiecu męża

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News