Już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Tysiące Polaków niespodziewanie dostanie kartę

Już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Tysiące Polaków niespodziewanie dostanie kartę Źródło: Arcaion Pixabay.com

Polacy nie są świadomi, że już jutro ulegają zmianie przepisy dotyczące bezpośrednio większości osób. Wprowadzenie nowych rozwiązań wymaganych przez kodeks nie będzie łatwe i odpowiedzialne za to instytucje przekazały niezwykle ważne informacje. Warto aby każdy się z nimi zapoznał, warto wiedzieć jaki aspekt naszej codzienności przejdzie małą rewolucję.

Polacy korzystający na co dzień z auta w większości nie są świadomi, że już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Zmiany jakie będą musiały zostać w związku z tym wprowadzone dotkną bardzo dużo osób, ale zmiana nie nastąpi od razu. Konieczne jest bowiem stworzenie zupełnie nowego systemu.

Polacy muszą przygotować się na zmiany w prawie

Szczególnie Polacy pracujący jako kierowcy autobusów, pojazdów ciężarowych oraz zespołów pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t powinni zainteresować się tym, co zostało zaplanowane przez rządzących, jednak każdy korzystający z zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad płatnych odcinków na autostrad także zostanie objęty zmianą.

Okazuje się bowiem, że już jutro, 1 lipca 2020 r., w życie wchodzi nowelizacja Ustawy o drogach publicznych i odpowiedzialność za uiszczane przez Polaków opłaty za ich korzystanie przechodzą na Krajową Administrację Skarbową. W związku ze zmianami prawnymi konieczne jest jednak wprowadzenie zupełnie nowego systemu, nad którym prace dopiero się rozpoczynają, wstępnie więc planowane jest wdrożenie go dopiero w okolicach początku następnego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

1 lipca obowiązują nowe przepisy, lecz na razie nie będą egzekwowane

Nowelizacja wchodząca w życie już jutro ustanawia również zupełnie nowe kary dla kierowców, jednak podobnie jak system do pobierania opłat, nie będą one egzekwowane od razu. Nowe rozwiązania wymogą najprawdopodobniej na Polakach instalację urządzenia w okolicach przedniej szyby oraz ściągnięcie darmowej aplikacji mającej służyć do rejestrowania położenia pojazdu. Tysiące Polaków podepnie swoją kartę pod konto, gdzie automatycznie będzie ściągana należność za odcinek drogi, z którego skorzystamy. Na temat tej małej rewolucji wypowiedziało się biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent już potwierdził, Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Chodzi o pieniądze

2. Siedmiu żołnierzy dopadło i wykorzystało 12-letnią dziewczynkę. Szczegóły zdarzenia są przerażające

Prace rozpoczną się jak najszybciej

- Z chwilą przejęcia zadań od GITD rozpoczniemy prace analityczne, by wypracować koncepcję poboru opłaty za autostrady z wykorzystaniem nowego narzędzia (systemu teleinformatycznego dla pojazdów ciężkich). Wdrożenie systemu dla pojazdów ciężkich jest planowane w pierwszym kwartale 2021 r. Prace programistyczne nad systemem dla pojazdów lekkich będą mogły się rozpocząć dopiero po wdrożeniu i stabilizacji nowego sytemu - przekazało Wirtualnej Polsce biuro prasowe KAS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda złożył obietnicę. Chce dać Polakom ogromne pieniądze, znamy kwotę
  2. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat
  3. Tata przypadkiem przeczytał sms-a w telefonie syna. Natychmiast wezwał policję
  4. Pokazała paragon za obiad w Łebie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia, takiej kwoty się nie spodziewali
  5. Niewyobrażalna tragedia na północy kraju, rodzina i mieszkańcy zrozpaczeni. 2 dzieci zginęło na oczach matki
  6. Nie wszyscy Polacy zagłosują w II turze? Ministerstwo odnotowało wczoraj poważne problemy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News