20 tysięcy osób może niemalże z dnia na dzień stracić pracę w Polsce. Wszystko przez jedną decyzję
pixabay.com/Chronomarchie
Konrad Karpiuk - 30 Stycznia 2020

20 tysięcy osób może niemalże z dnia na dzień stracić pracę w Polsce. Wszystko przez jedną decyzję

Polacy mogą poważnie się martwić o swoją przyszłość. Z powodu jednej, bardzo ważnej politycznej decyzji, około 20 tysięcy osób w Polsce może stracić pracę.

W wyniku rozgrywek politycznych Polacy mogą masowo tracić posady. Według ekspertów dojdzie do ogromnych zmian gospodarczych, które odbiją się negatywnie na wielu firmach funkcjonujących w Polsce. To może oznaczać zwolnienia, szacowane nawet na 20 tysięcy pracowników.

Polacy odczują jedną zmianę polityczną

Okazuje się, że znacznie gorsza sytuacja na rynku pracy może zostać spowodowana Brexitem. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Zjednoczone Królestwo straci nie tylko prawa związane z władzą w UE, ale również przywileje gospodarcze. Bezcłowa gospodarka i swobodna wymiana towarów to jedna z podstaw wspólnot europejskich. Niestety, niedługo ulgi nie będą dotyczyć Wysp Brytyjskich, co odczujemy w Polsce.

zwierzak i odkrycieByła przekonana, że pies kopie dół dla zabawy. Kiedy zajrzała do środka, omal nie zemdlała, musiała pilnie zaalarmować służbyCzytaj dalej

Według wyliczeń ekspertów, do Wielkiej Brytanii importujemy 8% naszych towarów i usług, a to w skali całej produkcji naprawdę spora część. 20% z importowanych do Zjednoczonego Królestwa towarów dotyczy produktów rolniczych i spożywczych, toteż te informacje powinny poważnie zmartwić rolników.

Polacy mogą masowo tracić pracę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloSą zdjęcia, Marcin Miller z Boys już dłużej nie może ukrywać prawdy. Wielu fanom opadły szczękiCzytaj dalej

Z tego też względu na importowane towary zostaną nałożone cła. Oznacza to większe koszty dla przedsiębiorstw, które skończą się masowymi zwolnieniami. 29 stycznia Parlament Europejski podpisał umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, a Brexit ma nastąpić z piątku na sobotę. Wtedy też ma zacząć się okres przejściowy, w którym mają zostać ustalone nowe zasady współpracy handlowej między państwami członkowskimi a Wielką Brytanią.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
2. Nie udało się, choroba jednak postawiła na swoim i odebrała życie. Media przekazały smutne informacje o śmierci polskiego muzyka

Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził analizę brexitu i wydał prognozy dotyczące zmian gospodarczych, które dotkną Polskę. Według bardzo prawdopodobnego scenariusza, nawet 20 tysięcy osób może utracić pracę. Wszystko jednak zależy od ostatecznych warunków umowy na linii UE - Wielka Brytania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 228 złotych emerytury miesięcznie. Jeden z czołowych polityków pokazał kwit
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Najsłynniejsza polska zakonnica wyznaje prawdę o księżach. "Łajdaki i pedofile"
  4. Zdjęcie Dagmary zelektryzowało fanów. Pokazała się z wyjątkowym mężczyzną, wiemy kim jest
  5. Nie żyje uwielbiana gwiazda The Voice. Tragiczna, bolesna śmierć

ŚlubŚmiać się czy płakać? 20 najgorszych sukien ślubnych, numer 14 przyprawia o mdłościCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News