Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków Źródło: Fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej/ CC BY 3.0

Jeszcze w tym roku Polacy zostaną niemiło zaskoczeni przez rząd. Usłyszeliśmy najgorszą z możliwych wiadomości, okrutne zmiany dotkną niemal 300 tysięcy obywateli. Dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują na to, że najgorsze dopiero przed nami.

Rząd potwierdził, Polacy mają powody do zmartwień. Doniesienia okazały się gorzką prawdą. Ucierpi około 300 tysięcy ludzi. W czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc., a do końca roku sytuacja ma się znacznie pogorszyć. Dane Głównego Urzędu Statystycznego nie napawają optymizmem. 

Rząd potwierdził, Polacy mają powody do zmartwień

Dane Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazują na to, że w czerwcu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 6,1 proc. Według statystyk GUS, na koniec pierwszego półrocza bieżącego roku, w urzędach pracy jako bezrobotne zarejestrowano ok. 1 mln 26,5 tys. osób. Na początku pandemii, czyli w marcu, stopa bezrobocia wynosiła jeszcze 5,4 proc. Wówczas było o ok. 117 tys. mniej osób bezrobotnych. 

Najnowsze szacunki rządu nie pozostawiają wątpliwości. Sytuacja będzie się tylko pogarszać. Jak się okazuje, największa fala zwolnień jest dopiero przed nami. Według prognoz Rady Ministrów stopa bezrobocia wzrośnie do 8 proc. Oznacza to, że na koniec roku w urzędach pracy będzie już 1 mln 330 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. Tym samym można wywnioskować, że pracę straci jeszcze ok. 300 tysięcy osób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tak wynika przynajmniej z danych zajmujących się badaniem bezrobocia rejestrowanego. Część osób, które zostaną zwolnione, mogą pozostać niewidoczne, ze względu na poszukiwanie pracy na własną rękę, a nie przy wsparciu urzędu. 

Jeśli przedstawione dane faktycznie się sprawdzą, będzie to oznaczało, że od wybuchu pandemii do końca bieżącego roku przybędzie ponad 400 tys. nowych zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy. Jako że do czerwca liczba ta wzrosła o 117 tys., oznacza to, że jesteśmy dopiero na poziomie jednej czwartej negatywnych skutków pandemii koronawirusa i kryzysu wywołanego nią. 

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Rzecznik rządu przekazał pilną wiadomość do wszystkich Polaków. W ciągu kilku dni może zapaść decyzja, która zmieni plany wielu osób

Najnowsze dane wskazują na to, że tak naprawdę najgorszy etap tak zwanego "koronakryzysu" jest dopiero przed nami. Największa fala zwolnień ma dopiero nadejść, z czego wiele osób mogło nie zdawać sobie dotychczas sprawy. Jeśli przewidywania rządu, okażą się prawdziwe, wielu Polaków czeka bardzo trudny czas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitna postać, miał 53 lata
  2. Nagła interwencja policji na treningu Bayernu Monachium. Potrzebna była natychmiastowa reakcja
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  8. Wielkie zaskoczenie po wejściu do Biedronki. Mnóstwo Polaków będzie zachwyconych
  9. Tysiące fanów czekało na wieści. Żona ujawniła właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

Źródło: MSN

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News