Mamy wyniki pierwszego sondażu po wyborach. Zapytano o II turę, wybór Polaków nie jest oczywisty

Mamy wyniki pierwszego sondażu po wyborach. Zapytano o II turę, wybór Polaków nie jest oczywisty Źródło: youtube.com Janusz Jaskółka

Polacy zostali zapytani o II turę wyborów. Wiadomo już, którzy kandydaci zmierzą się po raz kolejny: będzie to obecny prezydent Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Czy w tak zawężonym gronie rodacy już wytypowali swojego faworyta?

Polacy szturmem ruszyli wczoraj oddać swój głos na najlepszego, według nich, kandydata na prezydenta. Wyniki zaskoczyły wszystkich tym bardziej, że nie udało się wytypować jednoznacznego zwycięzcy, dlatego też odbędzie się II tura wyborów. W kolejnym starciu zmierzą się: prezydent Duda i Rafał Trzaskowski. O tym, który z nich wygra dowiemy się dopiero 12 lipca. Mimo to w mediach już pojawiły się pierwsze sondaże. 

Przed nami II tura wyborów. Na kogo zagłosują Polacy?

Choć walka do samego końca była zacięta, ostatecznie największe poparcie opinii publicznej zyskało dwóch kandydatów. RMF24 przypomina, że niedzielnym wieczorem, po zakończeniu głosowania, Andrzej Duda mógł cieszyć się 42,5% głosów, z kolei drugim najczęściej wybieranym kandydatem był Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 30,3% wyborców. Obaj kandydaci zwrócili się do Polaków z podziękowaniami, co wciąż jest szeroko komentowane m.in. za sprawą materiałów, które w serwisie YouTube zamieścił twórca "Janusz Jaskółka". Po ogłoszeniu wyników jasne stało się, że odbędzie się II tura, którą już zaplanowano na 12 lipca. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chwilę po ogłoszeniu pierwszych wyników przeprowadzono też pierwsze sondaże dotyczące II tury. Okazuje się, że wielu Polaków już wie, na kogo odda swój głos, a wszystko wskazuje na to, że kandydat, który ostatecznie zajmie fotel prezydenta, może wygrać z niewielką przewagą. Jak przytacza RMF24, według wstępnych wyników sondaży, to obecny prezydent Andrzej Duda może utrzymać się przy swoim miejscu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 45,4% respondentów stwierdziło bowiem, że w II turze zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, z kolei nieco mniej, bo 44,7%, wykazałoby swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Wciąż jednak pozostaje grono osób, które wstrzymały się od zajęcia stanowisko, odpowiadając: "Nie wiem/Trudno powiedzieć/Jeszcze nie zdecydowałem" - jest ich bowiem 9,9%. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta
  4. Nagranie mieszańca Podkarpacia przyprawia o ciarki. Dantejskie sceny i chaos, rozszalała pogoda dała się we znaki
  5. Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News