8 Polaków zginęło, aż 35 rannych. Tragiczne informacje obiegły media

8 Polaków zginęło, aż 35 rannych. Tragiczne informacje obiegły media Źródło: Unsplash/Paul Robert

Nie wszyscy Polacy przeżyli szczęśliwie święta, niektórym upłynęły one w cieniu tragedii. Dotarły niepokojące informacje od służb na temat tragicznych wydarzeń, 8 osób nie żyje, 35 jest rannych.

Polacy są zdruzgotani najnowszymi doniesieniami służb. Przekazano dane, według których aż ośmiu obywateli zginęło w święta, a 35 zostało rannych. Niestety, dla niektórych były to ostatnie święta.

Polacy, którzy zginęli w Wigilię. Niepokojące informacje

Jak podała komenda główna Państwowej Straży Pożarnej, w święta doszło w całej Polsce aż do 2336 interwencji, z czego 612 dotyczyło pożarów. Ofiary śmiertelne zostały odnotowane na Mazowszu, Podkarpaciu oraz w województwie opolskim. Pięć ofiar pochodziło ze stolicy, dwa pożary wybuchły tam na Bemowie i jeden na Wawrze.

192 zgłoszenia przesłane do służb były fałszywe. Pozostałe interwencje dotyczą skutków efektów pogodowych (deszcze i wichury), z czego 43 dotyczyły zatruć czadem, czyli tlenkiem węgla. W wyniku zatrucia "cichym zabójcą" zginęła jedna osoba, a 29 trafiło do szpitala.

Poprzedni rok był jeszcze gorszy pod względem ofiar

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według danych statycznych Straży Pożarnej, w tym roku w święta było mniej pożarów oraz ich ofiar, niż w ubiegłym. W 2018 roku odnotowano aż 686 akcji gaśniczych, zginęło wtedy 14 osób, czyli 6 osób więcej niż w 2019 roku. Jak jednak zaznaczył rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frączak, był to rezultat pożaru baraku na warszawskim Żeraniu, w którym zginęło aż sześć osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. TVP przekazało najgorszą wiadomość. Zmarł aktor uwielbianego serialu, miał zaledwie 30 lat

Rzecznik uznaje jednak te święta za trudniejsze dla służb niż zeszłoroczne, głównie ze względu na znaczne pogorszenie się warunków pogodowych, liczne wichury i gwałtowne opady deszczu na południu kraju.  Łącznie miało miejsce aż 164 interwencji na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Piękna strażniczka więzienna odbywała stosunki z niebezpiecznym osadzonym. W jej telefonie znaleźli porażające materiały
  4. Teściowa złożyła synowej "genialną" propozycję. Młoda żona uważa, że oszalała
  5. Przepis na aromatyczny rosół królewski zawiera sekretną przyprawę. Dzięki niej smak rozpieszcza wszystkie zmysły

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News